Bancuri, glumitse, poze funny :)

Glume, bancuri să râdeţi cât puteţi.
Romeo
Administrator
Administrator

Re: Bancuri, glumitse, poze funny :)

Mesajde Romeo » 09 Iul 2015, 23:55

|LE|Krav scrie:Trei rechini: R.General, R.Sheriff si R.Bula (paznicii oceanului).Dupa patrulare povesteau cele intamplate.
R.General "Ma baieti...cum innotam eu asa, ce credeti ca am vazut? Un mare vapor de se scufunda. Am luat repede o mare placa de inox si am nituit gaura salvandu-i pe cei de pe vapor!"(Bravoo...).
R.Sheriff "Patrulam prin sectorul meu si am vazut o salupa ce gonea catre un petrolier. M-am indreptat cu cea mai mare viteza catre el am sarit in salupa i-am dat f`o doua cozi peste fata individului, l-am tras pe dreapta, i-am futut o amenda si am salvat pestimea de la poluare...!!!" Acu` veni si randul Rechinului Bula care iata ce spunea: "...innotam agale pe la marginea raului si ce credeti c-am vazut??? (Ce? Ce?) O barca domnilor! (Aaaaa...) Stiti ce era in barca? (Ce? Ce?) O gagica Domnilor! ( Oaaaau) Deodata gagica incepu sa se dezbrace... ( Si?!) Si si-a dat puloverul jos... (Si?!) Si si-a dat sutienul

Si? Si?!

Share This

|LE|Krav
Moderator
Moderator

Mesajde |LE|Krav » 10 Iul 2015, 00:11

Romeo scrie:
|LE|Krav scrie:Trei rechini: R.General, R.Sheriff si R.Bula (paznicii oceanului).Dupa patrulare povesteau cele intamplate.
R.General "Ma baieti...cum innotam eu asa, ce credeti ca am vazut? Un mare vapor de se scufunda. Am luat repede o mare placa de inox si am nituit gaura salvandu-i pe cei de pe vapor!"(Bravoo...).
R.Sheriff "Patrulam prin sectorul meu si am vazut o salupa ce gonea catre un petrolier. M-am indreptat cu cea mai mare viteza catre el am sarit in salupa i-am dat f`o doua cozi peste fata individului, l-am tras pe dreapta, i-am futut o amenda si am salvat pestimea de la poluare...!!!" Acu` veni si randul Rechinului Bula care iata ce spunea: "...innotam agale pe la marginea raului si ce credeti c-am vazut??? (Ce? Ce?) O barca domnilor! (Aaaaa...) Stiti ce era in barca? (Ce? Ce?) O gagica Domnilor! ( Oaaaau) Deodata gagica incepu sa se dezbrace... ( Si?!) Si si-a dat puloverul jos... (Si?!) Si si-a dat sutienul

Si? Si?!

...(Si?! Si?!)...Si mi s-a sculat carma si n-am mai putut s-o urmaresc!!!
Hyman G. Rickover ~ " Good ideas and innovations must be driven into existence by courage and patience."
"INFRANGEREA este adesea o situatie temporara. RENUNTAREA este cea care o face permanenta."
GZB.Bianca
Utilizator Inregistrat
Utilizator Inregistrat

Mesajde GZB.Bianca » 12 Iul 2015, 01:27

|LE|Krav scrie:
Romeo scrie:

Si? Si?!

...(Si?! Si?!)...Si mi s-a sculat carma si n-am mai putut s-o urmaresc!!!

=)) =)) =)) =))
bodyspeed
Moderator
Moderator

Mesajde bodyspeed » 26 Iul 2015, 12:13

Maxima asta ! =)) =)) =))
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Daca vine muntele la tine si nu esti Mohamed, FUGI !!! E alunecare de teren.
Keep calm and drink ABSINTHE!

Imagine
bodyspeed
Moderator
Moderator

Mesajde bodyspeed » 04 Noi 2016, 16:32

Bunicul de 80 de ani la telefon,
- Alo, doresc să particip la jocul telefonic anunţat.
- Foarte bine! Am trei întrebări, v-aţi pregătit?
- Da!
- Deci, CE ESTE: are două roţi, un ghidon şi se poate folosi pentru deplasare?
- Bicicletă!
- Nu-i rău, dar noi în mod concret ne-am gândit la Mountain-bike.
- A doua întrebare. CE ESTE: are patru roţi, un volan şi se poate folosi pentru deplasare?
- Maşină!
- Nu-i rău dar noi în mod concret ne-am gândit la Volvo.
- Urmează ultima, cea de a treia întrebare. Pentru a câştiga trebuie să daţi răspunsul corect! V-aţi pregătit?
- Da!
- Deci, CE ESTE: are aripi, este condus de un pilot şi se poate folosi pentru deplasare?
- Avion!
- Nu e rău! dar ne pare rău, în lipsa răspunsului corect aţi pierdut! Noi în mod concret ne-am gândit la Concorde. Vă mulţumim pentru joc, vă aşteptăm şi în viitor, la revedere!
La care bătrânul: Îmi cer scuze, dar vă rog permiteţi-mi să pun şi eu o întrebare.
- Poftiţi.
- CE ESTE: stă pe trotuar şi-şi vinde corpul pentru plăceri sexuale?
- Cur*ă!
- Nu-i rău, dar eu în mod concret m-am gândit la mă-ta!

====================

O gagica meseriasa, statea pe marginea drumului si facea autostopul.
La un moment dat opreste un popa. Se urca gagica in masina.
Dupa vreo 4 km popa incepe sa-i puna mana pe picior la tipa meseriasa, si gagica zice:
- Parinte, versetul IV Ioan.
Popa repede is trage mana ... Mai merg iei vreo 4 km.. si iara ii pune popa mana pe picior..
- Parinte, versetul IV Ioan.
Ajunge in sfarsit popa acasa, parcheaza masina, merge in camera deschide Biblia si citeste:
VERSETUL IV Ioan:
- "FIULE ESTI PE CALEA CEA BUNA".

====================

Cica mergea un tip pe o strada, pe langa un gard inalt din beton.
Si din partea cealalta a gardului se tot auzea:
- "...cu verdele-n sus...cu verdele-n sus..."
Mirat, omul se urca pe gard si priveste dincolo, si ce vede?
- Niste politisti plantau copaci.

Imagine
|LE|Krav
Moderator
Moderator

Mesajde |LE|Krav » 04 Noi 2016, 16:36

:)) Bune astea :))
Hyman G. Rickover ~ " Good ideas and innovations must be driven into existence by courage and patience."
"INFRANGEREA este adesea o situatie temporara. RENUNTAREA este cea care o face permanenta."
Diana
Admin Server
Admin Server

Mesajde Diana » 04 Noi 2016, 17:35

Moor =)) =)) =))
Cea mai mare glorie nu o dobândeşti atunci când nu eşti doborât niciodată, ci atunci când te ridici după ce ai căzut. :X
bodyspeed
Moderator
Moderator

Mesajde bodyspeed » 28 Noi 2016, 12:19

Un hipiot se urcă în autobuz şi se aşează lângă o foarte frumoasă şi tânără măicuţă. La un moment dat o întreabă: Ce zici? Putem să facem sex?
„Nu”, răspunse ea, „sunt măritată cu Dumnezeu”. Şi, la următoarea staţie, se ridică şi coboară.
Şoferul de autobuz, care auzise discuţia, se întoarce către hipiot şi îi spune:
„Îţi pot spune cum să faci sex cu ea.”
„Da?”, întrebă hipiotul.
„Da”, răspunse şoferul de autobuz. „Ea se duce la cimitir în fiecare marţi noapte să se roage, deci te duci acolo îmbrăcat cu o mantie albă, îţi dai cu o cremă albă pe faţă şi zici că eşti Dumnezeu”.
Hipiotul se decide să încerce şi ajunge la cimitir aşa cum i-a sugerat şoferul de autobuz, în prima marţi noaptea.
„Sunt Dumnezeu” zise el măicuţei, ţinându-şi faţa acoperită. „Fă sex cu mine!”
Măicuţa îşi dă acordul fără întrebări, dar îl rugă că întrucât ţine la virginitatea ei să facă doar sex anal. Hipiotul a fost de acord şi a trecut la treabă. După ce a terminat, el sări bucuros în sus, descoperindu-şi faţa:
„Ha-ha”, ţipă el. „Eu sunt hipiotul!”
„Ha-ha”, ţipă măicuţa. „Eu sunt şoferul de autobuz”.

===============

Seara. Deșert.
Doua blonde excursioniste ajung calare pe o camila la o oaza si hotaresc sa innopteze acolo.
A doua zi, dimineata, cand sa plece, constata ca le-a disparut camila de unde au 'parcat-o'.
Disperate, una dintre blonde intreaba primul beduin care le-a iesit in cale:
- Ati vazut camila noastra care era aseara aici?
Beduinul raspunde: - Pai pe aici sunt multe camile... , de unde sa stiu eu care era a voastra?
- Avea 2 cocoase, spune una din blonde.
- Aici toate au. Spuneti-mi un semn particular, ceva... le raspunde beduinul.
La un moment dat, tresare una si spune:
- Stiu eu! Camila noastra avea doua p**de!
- Asta da semn particular, dar cum v-ati dat seama de asta?
- Pai aseara chiar cand am ajuns aici, am trecut pe langa doi beduini si l-am auzit pe unul dintre ei.."Uite o camila cu doua p**de!"

================

In paradis, Sf. Petru intimpina 10 femei moarte in aceeasi zi.
- Toate femeile care si-au inselat sotii, un pas inainte.
9 dintre cele 10 femei inainteaza cu un pas. În acel moment, Sf. Petru se intoarce catre Dumnezeu:
- Si cu surda ce facem?

================

Cum ma trezesc de dimineata:
Creierul: 'of, mai stai un pic...'
Picioarele: 'of, nu te ridica..'
Penisul: 'THIS IS SPARTAAAA!! '

Imagine
bodyspeed
Moderator
Moderator

Mesajde bodyspeed » 12 Dec 2016, 12:47

Fiica: M-am indragostit de vecinul nostru si voi fugi cu el…
Tatal: Foarte bine, n-ai sa vezi nimic de la mine, nu voi mai avea de investit timp si bani in tine!
Fiica: Tata, eu citesc scrisoarea pe care a lasat-o mama !!

========================

Doi olteni au ajuns mai tarziu la un concert in care cantau pianisti din mai multe regiuni ale tarii. Din moment ce ei nu aveau o copie a programului artistic, nu puteau sa identifice din ce zona este fiecare pianist.
Deodata unul dintre ei spune:
-Acesta este un pianist oltean
-Dar cum ti-ai dat seama?
-Simplu. Pana sa inceapa sa cante a facut ce au facut si ceilalti pianisti, dar dupa ce s-a asezat, in loc sa traga scaunul mai aproape de pian a tras pianul mai aproape de scaun!

========================

- Tata, pot sa ma duc la o petrecere?
- O sa bei acolo?
- Nu!
- O sa fumezi?
- Nu!
- O sa iei droguri?
- Nu!
- O sa faci sex cu vreo tarfa?
- Nu!
- Si atunci de ce sa te duci la o petrecere asa plictisitoare?

========================

Un barbat la volanul unei masini. Noapte, el foarte obosit dupa multe ore de condus. La un moment dat, trage pe dreapta pentru foarte necesarul pui de somn. Nici n-apuca s-atipeasca, ca-l trezeste unul:
- Nu va suparati, aveti un ceas? Omul nervos raspunde:
- E 4 jumate! Se baga iar la somn.
Dupa ceva timp, altul ii bate-n geam:
- Nu va suparati, aveti un ceas? Asta, si mai nervos:
- E 5 fara 10! Dupa care scrie pe o foaie mare: “NU STIU CAT E CEASUL” si o lipeste pe masina.
Un al treilea se opreste si ii bate-n geam.
- Tu ce mai vrei ma? intreaba soferul enervat la culme.
- E 5 si 10.

========================

Un rege avea in imparatie doua piscine , intr-una din ele facea baie fata imparatului iar in cealalta avea un crocodil. Din intamplare reuseste crocodilu sa sara in pisicina unde facea baie fata imparatului , se strang oameni pe langa pisicina si privesc cum ii da crocodilu tarcoale .
Regele : -Cine sare in piscina primeste jumatate din imparatie si mana fetei.
La un momentdat un tigan in piscine atrage crocodilu si salveaza fata.
Regele : -Chiar daca esti tigan, asta e, acum promisiunea e promisiune iti voi da jumatate din averea mea si mana fetei.
Tiganul: -Ba, eu bag p..a in imparatia si in fata ta, Tu spune care m-a impins!!

=======================

Sotia: ”Iubitule, inainte sa ne casatorim imi cumparai mereu bijuterii si cadouri scumpe…”
Sotul: ”Asa, si?”
Sotia: ”Cum se face ca acum nu imi mai cumperi?”
Sotul: ”Iubito, unde ai mai pomenit tu pescar care sa dea mamaliga la peste dupa ce l-a prins .

======================

Un tanar preot trebuia sa tina prima lui slujba, drept pentru care era extrem de emotionat, chiar simtea panica.
Atunci, superiorul lui, Episcopul, vazandu-l atat de stresat, l-a sfatuit ca inainte sa se urce in amvon pentru predica, sa puna un paharel de vodca in paharul cu apa, ca sa se relaxeze si sa aiba curaj.
Preotului i-a mers nemaipomenit in prima lui slujba, dar cand a ajuns acasa a gasit... pe masa o mica scrisoare din partea Episcopului in care zicea:

'Draga Parinte,Fiule,

Ma bucur foarte mult ca ti-a mers atat de bine in prima ta slujba si ca ai tinut cont de sfatul pe care ti l-am dat, dar trebuie sa-ti fac anumite observatii:

01. Din acel pahar cu apa trebuie sa iei mici sorbituri nu sa-l dai pe gat dintr-o data.
02. In acel pahar cu apa nu se pune nici gheata, nici felii de lamaie. In plus, eu ti-am spus sa pui putina vodca in paharul cu apa, nu invers...
03. Nu se foloseste Biblia ca suport pentru pahar.
04. Nu te poti sterge la gura cu sutana.
05. Poruncile lui Dumnezeu sunt 10 nu 12.
06. Iar apostolii sunt 12 nu 10.
07. Cand vorbesti despre cruce nu poti sa spui ca e acel T mare de deasupra altarului.
08. Cand vorbesti despre Iisus si apostoli, nu poti spune ca e 'Fiul si banda lui'.
09. David l-a invins pe Goliat cu o prastie si o piatra, nu poti sa spui ca 'i-a zburat curul cu dinamita'...
10. Cand vorbesti despre Iuda, nu poti sa-l numesti 'bulangiu'.
11. Tatal, Fiul si Sfantul Duh nu sunt Batranul, Juniorul si Stafia...
12. Nu e frumos sa-l numesti pe Papa - 'Nasul'.
13.Faraonul i-a trimis pe evrei in pribegie, nu in ***** ma-sii.
14. Eva i-a dat lui Adam un mar, nu i-a cedat...
15. Magdalena a fost o pacatoasa, nu o curva.
16. Initiativa de a invita publicul sa aplaude a fost buna, dar a fost exagerat sa-i inviti sa danseze Macarena, sa faca trenuletul si sa o inviti pe Sora Daniela sa faca striptease.
17. Apa sfintita se foloseste pentru a binecuvanta, nu pentru a-ti racori ceafa.
18.'Casuta' aia este confesionalul, nu toaleta.
19. Pasticul se distribuie crestinilor fara Nutella.
20. Cel de pe cruce este Isus Hristos si nu Che Guevarra.
21. Pacatosii, cand mor, se duc in Infern, nu in aia a ma-sii.
22. Vezi sa ai mereu chilotii pe tine si, cand e cald, evita sa-ti faci vant cu sutana.
23. Imi amintesc ca slujba trebuia sa dureze circa 1 ora si nu doua reprize de cate 45 de minute fiecare, iar cel care era asezat langa tine si pe care l-ai numit 'travestit cu fusta rosie' eram eu.
... In rest a fost bine.

============================

Regina Elisabeta a II-a, Obama si Basescu mor si ajung in iad.
Dupa un timp, Elisabeta:
- Mi-e dor de Anglia ! Vreau sa sun in Anglia sa vad ce face lumea acolo.
Suna regina, vorbeste cam 5 minute si apoi il intreaba pe Diavol:
- Cat iti datorez pentru convorbirea asta?
- 5 milioane $.Semneaza regina cecul de 5 milioane $ si se duce la cazanul ei...
Dupa cateva momente, Obama tipa:
E randul meu! Vreau sa sun si eu sa vad ce se intampla in StateleUnite, ce fac americanii! Suna Obama, vorbeste cam 10 minute, dupa care il intreaba Diavol:
- Cat iti datorez pentru convorbirea asta?
- 10 milioane $. Obama, cu o privire taioasa, semneaza un cec de 10 milioane de $ si se duce la locul lui...
Vazand acestea, Basescu solicita si el, pe un ton vehement:
- Vreau sa sun in Romania, sa vad ce fac romanii, daca au scapat de coruptie! Vreau sa vorbesc cu ministrii, cu deputatii, vreau sa vorbesc cu toti! Suna Basescu in Romania, sta la telefon vreo 2 ore, vorbeste cu toate neamurile, cu toti prietenii, cu toti deputatii si ministrii... Dupa ce termina de vorbit, se pregateste sa-i plateasca Diavolului:
- Scuze, am stat cam mult... Cat iti datorez?
- Un dolar...
- Poftim?!?!? Doar un amarat de dolar??
-Pai, da... Ca daca suni dintr-un iad in alt iad, e convorbire in retea ...
=)) =)) =)) =)) =))

Imagine
bodyspeed
Moderator
Moderator

Mesajde bodyspeed » 13 Dec 2016, 13:46

Inspectie la scoala. Un tigan sta in penultima banca. Inspectorii se asaza in spatele lui, in ultima banca.
Profesoara pune intrebari, tiganul tot cu mana pe sus. In sfarsit, il pune si pe el sa raspunda.
- Doamna, sa mor io, ce picioare si sani misto haveti.
- Nesimtitule, cum iti permiti? Ai nota 2 si iesi afara, magarule!
In timp ce se ridica din banca, se intoarce la inspectori:
- Ba, astia cu inspectia, nu mai soptiti, minca-v-as, daca nu stiti!

=======================

Dupa o lunga si fierbinte noapte de dragoste el observa pe noptiera ei poza unui alt barbat.
Incepe sa isi faca griji.
- Este sotul tau ? intreaba el nervos.
- Nu, blegutule, ii raspunde ea, tachinandu-l usor.
- Atunci este iubitul tau ? continua el putin mai relaxat.
- Nu, da de unde.. ii sopteste ea la ureche.
- Este fratele sau tatal tau ? intreaba el, sperand sa primeasca un raspuns afirmativ.
- Nu, nu, nu... raspunde ea..
- Pai atunci cine naiba e ? intreaba el deja iritat.
- Sunt eu, inainte de operatie.

=======================

Patronul unei intreprinderi se hotaraste sa mearga sa faca o vizita neanuntata muncitorilor, sa vada cum lucreaza acestia. Plimbandu-se pe santier, vede la un moment dat un tanar care fuma tacticos la umbra unui pom, rezemat comod de trunchiul copacului. Vazand ca tanarul nu se sinchiseste de aparitia lui, patronul se apropie de el si il intreaba
- Cu cat esti tu platit pe luna?
- Cu 350 de Euro, raspunde baiatul.
- Uite aici iti dau 350 Euro, dar cara-te si sa nu te mai vad pe aici! Tanarul ia banii si pleaca. Nervos, patronul il cheama pe seful de santier si il intreaba:
- De cat timp lucra lenesul asta in firma mea?
- A, baiatul acela? Nu lucra aici! Venea doar sa ne aduca pizza!

Imagine
bodyspeed
Moderator
Moderator

Mesajde bodyspeed » 08 Mar 2017, 12:56

O femeie este oprita in trafic de un politist.
Politistul: Buna ziua..
Femeia: Buna ziua, ce s-a intamplat?
P: Ati depasit limita de viteza. Permisul dvs., va rog.
F: Vi l-as da, numai ca nu am asa ceva.
P: Nu aveti?!
F: L-am pierdut definitiv pentru conducere repetata in stare de ebrietate.
P: Aha… Imi aratati va rog actele masinii?
F: Nu pot.
P: De ce?
F: Am furat aceasta masina.
P: Ce-ati facut?!
F: Am furat masina si am ucis proprietarul.
P: Poftim?!!!
F: Daca nu ma credeti, cadavrul este in portbagaj… vreti sa il vedeti?
In acest moment politistul se retrage incet spre masina sa si cere ajutoare prin radio.
In 5 minute sosesc la fata locului alte 5 masini de politie… Un ofiter superior se apropie de masina femeii cu pistolul pregatit.
Politistul 2: Doamna, va rog sa iesiti din masina!
Femeia iese din automobil.
F: S-a intamplat ceva, domnule?
P2: Unul dintre colegii mei mi-a spus ca ati furat aceasta masina si ca ati ucis proprietarul.
F: Am ucis proprietarul?
P2: Da. Va rog sa deschideti portbagajul.
Femeia deschide portbagajul, care este gol…
P2: Masina este a dvs., doamna?
F: Da. Poftiti actele ei.
Primul politist ramane perplex.
P2: Unul dintre colegii mei sustine ca nu aveti nici permis.
Femeia cauta in poseta, scoate un port-document si-l intinde politistului.
Acesta il deschide si studiaza permisul, care este in regula. Tipul deja nu mai stie ce sa creada.
P2: Multumesc, doamna… Vedeti, colegul meu mi-a spus ca nu aveti permis, ca ati furat masina si i-ati ucis proprietarul!
F: Sunt convinsa ca porcul asta mincinos v-a spus si ca mergeam cu viteza!

Imagine
Diana
Admin Server
Admin Server

Mesajde Diana » 10 Aug 2017, 21:07

:))
Cea mai mare glorie nu o dobândeşti atunci când nu eşti doborât niciodată, ci atunci când te ridici după ce ai căzut. :X

Share This

Înapoi la “Bancuri”