Numarul gresit!

Glume, bancuri să râdeţi cât puteţi.
Diana^
Owner-CS
Owner-CS

Numarul gresit!

Mesajde Diana^ » 04 Mar 2017, 18:32

Suna telefonul.
Fetita ridica receptorul:
-Alo?
-Buna,scumpo,sunt eu,tati.Mami e cumva in apropierea telefonului?
-Nu,tati.Mami e la etaj,in dormitor,cu unchiul Paul.Dupa o scurta pauza,tatal zice:
-Dar scumpa mea,tu nu ai nici un unchi Paul!
-Oh,ba da,am.E la etaj in camera cu mami,chiar in acest moment.
-Vreau ca tu sa faci ceva pentru mine.Lasa receptorul pe masa,alearga la etaj,bate la usa dormitorului si striga la mami:,,Masina lui tati tocmai a intrat in parcare!''
-Bine,tati.Asteapta un minut.Cateva minute mai tarziu fetita revine inapoi la telefon.
-Am facut ce mi-ai spus,tati.
-Si ce s-a intamplat,scumpa mea?
-Ei bine,mami s-a speriat rau.A sarit din pat fara nici o haina pe ea,a inceput sa alerge in stanga si in dreapta tipand,apoi s-a impiedicat de covor,s-a lovit cu capul de toaleta si acum zace nemiscata.
-O,Doamne!Si ce poti sa-mi spui despre unchiul Paul?
-Si el a sarit din pat,fara haine pe el,s-a speriat rau la fel ca mami si a sarit pe fereastra din spate direct in piscina.Dar cred ca nu stia ca saptamana trecuta ati scos apa ca sa o curatati.S-a lovit de fundul piscinei si cred ca a murit.
Dupa o lunga pauza tatal spune:
-Piscina zici?Eu nu am piscina.Numarul de telefon incepe cu 0734... si se termina cu 120,nu?
-Nuuu.Cred ca ati gresit numarul.
Dream as if you live forever and live as if you die today . :)

Share This

|LE|Krav
Moderator
Moderator

Re: Numarul gresit!

Mesajde |LE|Krav » 04 Mar 2017, 18:39

=)) =)) =)) =)) =)) =))
Hyman G. Rickover ~ " Good ideas and innovations must be driven into existence by courage and patience."
"INFRANGEREA este adesea o situatie temporara. RENUNTAREA este cea care o face permanenta."

Share This

Înapoi la “Bancuri”