Povestea

Glume, bancuri să râdeţi cât puteţi.
|LE|Krav
Moderator
Moderator

Povestea

Mesajde |LE|Krav » 18 Mai 2017, 22:50

Bunicul le povestea nepotilor care stateau ochi si urechi, o isprava de cand era el un curajos tanar vanator:
– Dragii mei… intr-o noapte eram in mijlocul padurii cand la un moment dat aud un grohait puternic, in spatele meu. Cand ma intorc, un mistret cat un bou venea furios spre mine. Curajos din fire ma asez in genunchi, iau linia de ochire si… POC! Direct in frunte. Ajung langa dihanie, scot cutitul, tai pulpa din spate, o pun pe umar si ma indrept spre casa. La un moment dat aud un alt zgomot mai puternic. Cand ma intorc, un alt porc mistret. Cred ca era tatăl celui pe care îl căsăpisem. Calm si curajos cum eram, ma asez intr-un genunchi iau linia de ochire si… POC! Ajung langa el, scot cutitul, tai pulpa din spate o pun celalalt umar. La un moment dat intra bunica in camera:
– Vino acum si ia-ti medicamentele! Dupa cinci minute bunicul se intoarce, nepotii cu ochii mari si gurile cascate asteptau finalul.
– Unde am ramas, dragii mosului?
– Bunicule… aveai o pulpa pe un umar si o pulpa pe celalalt umar…
– Ahhaaaaa!… si atunci… i-am tras-o la buci, pana dimineata!
Hyman G. Rickover ~ " Good ideas and innovations must be driven into existence by courage and patience."
"INFRANGEREA este adesea o situatie temporara. RENUNTAREA este cea care o face permanenta."

Share This

Diana^
Owner-CS
Owner-CS

Re: Povestea

Mesajde Diana^ » 18 Mai 2017, 23:54

[smilie=pdt_aliboronz_38.gif]
Dream as if you live forever and live as if you die today . :)
Romeo
Administrator
Administrator

Mesajde Romeo » 19 Mai 2017, 00:51

"Era porcul cât boul" =))
|LE|Krav
Moderator
Moderator

Mesajde |LE|Krav » 19 Mai 2017, 01:03

Romeo scrie:"Era porcul cât boul" =))

Asa-i povestea =)) :P
Hyman G. Rickover ~ " Good ideas and innovations must be driven into existence by courage and patience."
"INFRANGEREA este adesea o situatie temporara. RENUNTAREA este cea care o face permanenta."

Share This

Înapoi la “Bancuri”