Cea mai mare inselaciune din istoria umanitatii

Filme noi, păreri despre ultimul film văzut, discuţii pe tema filmelor.
-=Sharky=-
Moderator
Moderator

Mesajde -=Sharky=- » 03 Iun 2014, 04:52

Este un documentar foarte bine realizat despre cea mai mare înşelăciune pe care o fac conducătorii statelor şi băncile, motivul pentru care munceşti aproape 6 luni pe an doar că să-ţi achiţi taxele şi impozitele.

Vă recomand să vă uitaţi şi la restul episoadelor.

Share This

razvi.
Administrator
Administrator

Re: Cea mai mare inselaciune din istoria umanitatii

Mesajde razvi. » 03 Iun 2014, 12:21

Nu e o noutate ca bancile controleaza lumea. Cu ocazia asta am invatat si procedura detaliata prin care reusesc.
Super!
Croft
V.I.P.
V.I.P.

Re: Cea mai mare inselaciune din istoria umanitatii

Mesajde Croft » 03 Iun 2014, 15:28

bancile, sau mai bine zis cei care conduc bancile-fiindca ei sunt cei care trag sforile de fapt, conduc lumea inca din antichitate sub diverse forme. singura sansa ca lumea financiara mondiala sa nu fie implicata in puterea unui stat este ca acel stat sa aiba un sistem inchis. Ceausescu a incercat sa scape de influenta externa, sa nu credeti ca lumea murea de foame fiindca el nu stia sau asta ar fi fost intentia lui. lumea murea de foame pt ca Romania sa nu mai depinda de altii iar copiii ei sa aiba ce mosteni, era un sacrificiu obligatoriu...din pacate. dupa 1989 toata mostenirea noastra s-a evaporat putin cate putin iar copiii nostri, la randul lor nu vor mosteni decat si mai multe datorii.
cred ca cu asta am zis tot ce era de zis.
multumim de film sharky
Imagine

Gandhi: ochi pentru ochi si lumea va deveni oarba

Share This

Înapoi la “Filme”