Cat timp dureaza eliberarea buletinului, carte identitate?

Informatii Istorice Culturale Literare Artistice Stintifice
n0n.PGL
Utilizator Inregistrat
Utilizator Inregistrat

Re: Cat timp dureaza eliberarea buletinului, carte identitat

Mesajde n0n.PGL » 17 Noi 2012, 13:33

pt. foaia ai de drum ( byletin provizoiriu) ti-au cerut banii? In Ungaria unui coleg iau furat portofelul tot cu acte, iar la ambasada iau cerut 18.000 de forinti sa-i dea foaie de drum.

Share This

Malaciuca_Tfs
V.I.P. (donor)
V.I.P. (donor)

Mesajde Malaciuca_Tfs » 17 Noi 2012, 19:06

TAO scrie:Am fost la ambasada Romaniei in Dublin, Irlanda si mi-au zis ca imi pot da o "foaie de drum" ca nu stiu cum ii zice oficial si pot sa zbor in Romania dar nu pot sa ma intorc fara buletin / pasaport. Cam atat pot face ei pentru mine :-ss

Din ce stiam eu (anul trecut) la regim de urgent iti ese eliberat in 2h , dar treb sa ai un motiv bun (ceea ce tu ai :P).
TAO
V.I.P. (donor)
V.I.P. (donor)

Mesajde TAO » 19 Noi 2012, 13:34

€80 ma costa daca nu ma insel.
Cand face urat Varsatorul?
Independent si incapatanat, se enerveaza instantaneu cand e contrazis sau nu e lasat sa faca ce vrea. Din fericire, ii trece repede. Iar oamenii il iubesc, fiindca e prietenos, saritor, optimist si ii contamineaza cu entuziasmul lui uneori atat de copilaros .

97% din cantitatea de droguri din ultimii 30 de ani a fost consumata de Varsatori...Varsatorii sunt deschisi la orice viciu de pe lume si nu se gandesc de doua ori...
TAO
V.I.P. (donor)
V.I.P. (donor)

Mesajde TAO » 19 Noi 2012, 18:25

Malaciuca_Tfs scrie:Din ce stiam eu (anul trecut) la regim de urgent iti ese eliberat in 2h , dar treb sa ai un motiv bun (ceea ce tu ai :P).

Asta era valabil pt pasaport atunci cand ai buletin valabil daca nu ma insel iar eu am ambele expirate :(
Independent si incapatanat, se enerveaza instantaneu cand e contrazis sau nu e lasat sa faca ce vrea. Din fericire, ii trece repede. Iar oamenii il iubesc, fiindca e prietenos, saritor, optimist si ii contamineaza cu entuziasmul lui uneori atat de copilaros .

97% din cantitatea de droguri din ultimii 30 de ani a fost consumata de Varsatori...Varsatorii sunt deschisi la orice viciu de pe lume si nu se gandesc de doua ori...
Malaciuca_Tfs
V.I.P. (donor)
V.I.P. (donor)

Mesajde Malaciuca_Tfs » 20 Noi 2012, 13:04

TAO scrie:
Malaciuca_Tfs scrie:Din ce stiam eu (anul trecut) la regim de urgent iti ese eliberat in 2h , dar treb sa ai un motiv bun (ceea ce tu ai :P).

Asta era valabil pt pasaport atunci cand ai buletin valabil daca nu ma insel iar eu am ambele expirate :(

=))
cred ca mai bine stai acolo =))
te sechestreaza aici :P.
TAO
V.I.P. (donor)
V.I.P. (donor)

Mesajde TAO » 11 Dec 2012, 03:05

Multumesc pentru nimic! pwp

TAO
V.I.P. (donor)
V.I.P. (donor)

Mesajde TAO » 23 Dec 2012, 05:11

Sarbatori fericite !

Anonim C
Utilizator Inregistrat
Utilizator Inregistrat

Re: Cat timp dureaza eliberarea buletinului, carte identitate?

Mesajde Anonim C » 19 Ian 2016, 10:33

Unii oameni pierd zile întregi, căutând informații utile referitoare la modul si timpul și costurile, pentru eliberarea unui buletin de identitate. Dar i loc să găsească informații utile, găsește oameni puși pe bancuri. Să vă fie rușine, pentru atitudinea voastră infantilă. Mă lipsesc de informații luate de pe net.Voi descoperi pe pielea mea, cât timp se va pierde pentru eliberarea unui buletin.
Madi
Administrator
Administrator

Mesajde Madi » 19 Ian 2016, 16:46

Informatia concentrata este aici;

mykutz scrie:10 zile lucratoare, adica in 14 zile il poti ridica de la ghiseu (valabil pentru Bucuresti).

Nu exista regim de urgenta pentru eliberarea buletinului, doar pentru cazier in regim de urgenta.

Iar pentru Bucuresti, daca va trebuie cazier judiciar in regim de urgenta, intr-o ora ti-l da pe loc daca esti nascut in capitala sau in judetul Ilfov (exclusiv)

Share This

Înapoi la “Informaţii generale”