Un catel chinuit

Informatii Istorice Culturale Literare Artistice Stintifice
Diana^
Owner-CS
Owner-CS

Un catel chinuit

Mesajde Diana^ » 27 Iul 2017, 00:05

In Bucuresti,o doamna blonda cerseste cu un catel la metroul Dristor.Femeia bate bietul animal foarte dur.Saracul catel a facut hernie ombilicala de la atatea suturi in burta,are infectie la ochi de la curentul ala din metrou ,nu bea apa ore intregi ,nici cand este canicula,ii prinde labuta in scarile rulante.Aceasta femeie vrea doar bani..Il taraste ca pe o carpa dupa ea..O vecina de a femeii a declarat ca :,,Este o nenorocita care nu scotea catelul din casa deloc.Bietul catel isi facea nevoile in casa.Cand a murit mama ei,a tinut-o in casa pe biata batrana,zile in sir,moarta pe masa.Catelul a avut mare ghinion ca a nimerit pe mana ei.'' :|
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Dream as if you live forever and live as if you die today . :)

Share This

caNdy
Administrare si dezvoltare CS:GO / CS1.6 / TS3
Administrare si dezvoltare CS:GO / CS1.6 / TS3

Re: Un catel chinuit

Mesajde caNdy » 27 Iul 2017, 11:08

Diana nu poti acuza doar pentru o mica poza, daca ai un mic video cu femeia care isi maltrateaza animalul poti face o reclamatie la Protectia Animalelor ( simplu le dai adresa si o mica dovada prin email skype etc ). Dar din ce vad femeia asta vad ca a fost "ceva" la viata ei ca are si o lucrare de diploma langa ea.
Cat despre ce ai zis de mama ei ar fi bine ca cineva sa anunte autoritatile daca este adevarat.

@mykutz cred ca ar trebui sa faci pe Domnul bun de la MAPN si sa faci o sesizare la fata locului :)
Imagine
Diana^
Owner-CS
Owner-CS

Mesajde Diana^ » 27 Iul 2017, 12:11

caNdy scrie:Diana nu poti acuza doar pentru o mica poza, daca ai un mic video cu femeia care isi maltrateaza animalul poti face o reclamatie la Protectia Animalelor ( simplu le dai adresa si o mica dovada prin email skype etc ). Dar din ce vad femeia asta vad ca a fost "ceva" la viata ei ca are si o lucrare de diploma langa ea.
Cat despre ce ai zis de mama ei ar fi bine ca cineva sa anunte autoritatile daca este adevarat.

@mykutz cred ca ar trebui sa faci pe Domnul bun de la MAPN si sa faci o sesizare la fata locului :)

Eu daca eram in Bucuresti filmam cu mare placere. Sunt foarte departe. Aceasta poza am vazut-o pe un site de socializare si povestea ei.Din cate am vazut foarte multe persoane afirma aceasta poveste. Poate unii dintre voi care stati in Bucuresti ar putea face ceva sau sa vedeti daca este adevarat ce se intampla.Macar atat
|LE|Krav
Gold Member
Gold Member

Mesajde |LE|Krav » 27 Iul 2017, 12:30

Din pacate mai sunt cazuri in tara
Hyman G. Rickover ~ " Good ideas and innovations must be driven into existence by courage and patience."
"INFRANGEREA este adesea o situatie temporara. RENUNTAREA este cea care o face permanenta."
Diana^
Owner-CS
Owner-CS

Mesajde Diana^ » 27 Iul 2017, 12:54

Aceste ss-uri mi-au fost date de persoana care a postat acest anunt.Mi-a zis ca nu-mi poate da mai multe pentru ca persoanele care au trimis mesajele nu sunt de acord sa le fie publicate conversatiile.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Aka1n 1
Member
Member

Mesajde Aka1n 1 » 27 Iul 2017, 13:17

Sunt cazuri foarte multe din pacate .8-| 8-|
Traieste-ti Visul ;)
bodyspeed
Moderator
Moderator

Mesajde bodyspeed » 27 Iul 2017, 18:33

Nu stiu cat de adevarate sunt povestile de pe net in comparatie cu ce e in realitate...dar 2 capace daca comenteaza ceva ar trebui s-o linisteasca in caz ca zice ceva daca ii iei catelul...apoi dus la un adapost unde se poate ocupa cineva de el.
Keep calm and drink ABSINTHE!
mykutz
Administrator
Administrator

Mesajde mykutz » 28 Iul 2017, 04:13

Pare boschetara ea
Protecția animalelor @ sesizare
Imagine

Share This

Înapoi la “Informaţii generale”