Lucifer un altfel de serial

Discuţii despre serialul tău preferat.
mykutz
Administrator
Administrator

Lucifer un altfel de serial

Mesajde mykutz » 25 Apr 2016, 10:41

Lucifer este incantator , carismatic si inger cazut din care s-a nascut plictisit si trist in Iad si se refugiaza in Los Angeles , unde are drept cadou sa pedepseasa oamenii raufacatori . Dar in lunga lui calatorie din "underground" cea mai mare frica si temere a sa este ca umanitatea din el poate fugi

Gen film : comedie , drama , fantastic , politist

Momentan este primul sezon , care se bucura de un mare succes in America .

Sezonul 1 a ajuns la episodul 12

Eu deabia astept sambata dimineata sa iau episodul nou aparut b-)
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Imagine

Share This

Itto Kaso
V.I.P.
V.I.P.

Re: Lucifer un altfel de serial

Mesajde Itto Kaso » 25 Apr 2016, 10:43

Vad ca toata lumea il lauda :)) O sa ma uit si eu , pare interesant :-?
Plugar
Moderator
Moderator

Mesajde Plugar » 26 Mai 2016, 19:01

Eu il voi critica, motive sunt destule, dar le voi spune doar pe cele mai evidente.
Inteleg ca e SF, dar totusi itnrece orice imaginatie, cum D-zeu, tu fiind cel mai mare diavol (stie toata lumea ce inseamna, cel ce face mult rau, neiertator), devii bun, incepi sa tii la anumite persoane, sa te atasezi, sa devii calm, etc?
Efectele sunt putin cam aiurea, am observat si ceva greseli la replici si roluri.
Devine de la un moment dat plictisitor, eu la ep 3 nu am putut sa ma uit mai mult de 19 minute, mai aveam putin si era sa adorm..
Primul episod e mai ok, mai 'zurliu', restu plictisitoare, toata actiunea graviteaza in jurul aceleasi povesti, ca Lucifer o ajuta pe acea politista de care a inceput sa se ataseze, si descopera cate un indiciu.. Dialogurile, sau ma rog, ceea ce spune lucifer, meureu iti da de inteles ca el ar sti deja totul.. Dar scenele arata ca el le descopera de fapt..
Cum a spus cineva, daca vrei sa te uiti la lucifer, lasa-ti mintea in alta camera, nu te gandi la scenarii, doar uita-te l el si gata.
¯\_(ツ)_/¯
mykutz
Administrator
Administrator

Mesajde mykutz » 26 Mai 2016, 23:08

Tu le vrei pe toate perfecte.....
Imagine

Share This

Înapoi la “Seriale TV”