Finala Cupei Romaniei 2015 - Universitatea Cluj vs FCSB

Discuţii, sfaturi, meciuri.
Romeo
Administrator
Administrator

Mesajde Romeo » 31 Mai 2015, 21:10

Ora 21.00 - 31 Mai 2015 (transmis pe ProTV) - National Arena Bucuresti
Sunt stelist de mic dar în această seară țin cu Universitatea Cluj, nu mă reprezintă echipa lui Becali - FCSB...

Final de meci 3 la 0 pentru FCSB.
FCSB castiga in acest an Cupa Romaniei Timisoreana, Cupa Ligii si Campionatul Romaniei.

Share This

Croft
V.I.P.
V.I.P.

Re: Finala Cupei Romaniei 2015 - Universitatea Cluj vs FCSB

Mesajde Croft » 01 Iun 2015, 10:47

FCSB e rezultatul transformarilor prin care a trecut Steaua din cauza unor incompetenti de la armata care s-au trezit ca vor sa ia si ei o parte din banii pe care echipa a inceput sa ii faca in ultimii ani de cand a trecut pe profit. De ce si-au luat mana de pe ea inca dinainte de 2000 si vii dupa 15 ani sa zici ca de fapt echipa a armatei si ca Becali nu are nici un drept la ea? Daca nu era Becali sa fii sigur ca echipa asta avea participari nici in grupele Uefa nu mai zic de UCL. Nu mai spun ca pana sa izbucneasca conflictul cu armata sustineai actuala echipa si mergeai pe stadion. Faptul ca Becali a avut numeroase iesiri care nu fac cinste clubului e ceva, sa spui insa ca nu te reprezinta echipa lui Becali, FCSB si ca tii cu U Cluj...no comment. Abia aici cred ca pot spune ca suporterii ca tine nu ne reprezinta pe noi.
Imagine

Gandhi: ochi pentru ochi si lumea va deveni oarba
ABSINTH!
Moderator
Moderator

Mesajde ABSINTH! » 01 Iun 2015, 13:27

Subscriu ceea ce a scris mai sus Croft :).
mykutz
Administrator
Administrator

Mesajde mykutz » 01 Iun 2015, 14:26

Tin cu Steaua dar si cu fcsb

Ideea e ca Steaua a fost a Armatei decand eram mic copil intrai cu legitimatia de MAPNist si era moca chiar la inceputurile lui Becali

Toti au dreptate , si armata pt ca se foloseste de sigla dar si becali care a bagat bani de peste 10 ani incoace . trebuie ajuns la un numitor comun , dar vad ca se lasa asteptat

FCSB e moarta fara cele doua galerii / suporteri , s-a vazut in acest retur de campionat , iar oierul ochii inchisi ca deobicei .

A inchiriat National Arena pana prin decembrie 2015 , deci nu mai e Steaua pe care o stiu , dar ma doare sufletul cand vad un simbol national cum se duce de rapa

Venirea lui Radoi....o sa fie jalme mare
Imagine
Romeo
Administrator
Administrator

Mesajde Romeo » 01 Iun 2015, 15:31

Croft scrie:FCSB e rezultatul transformarilor prin care a trecut Steaua din cauza unor incompetenti de la armata care s-au trezit ca vor sa ia si ei o parte din banii pe care echipa a inceput sa ii faca in ultimii ani de cand a trecut pe profit. De ce si-au luat mana de pe ea inca dinainte de 2000 si vii dupa 15 ani sa zici ca de fapt echipa a armatei si ca Becali nu are nici un drept la ea? Daca nu era Becali sa fii sigur ca echipa asta avea participari nici in grupele Uefa nu mai zic de UCL. Nu mai spun ca pana sa izbucneasca conflictul cu armata sustineai actuala echipa si mergeai pe stadion. Faptul ca Becali a avut numeroase iesiri care nu fac cinste clubului e ceva, sa spui insa ca nu te reprezinta echipa lui Becali, FCSB si ca tii cu U Cluj...no comment. Abia aici cred ca pot spune ca suporterii ca tine nu ne reprezinta pe noi.

De când a preluat echipa Steaua, domnul Gigi Becali, am fost alaturi de echipă dar cu jumătate de inimă... Niciodată nu am fost de acord cu modul parșiv prin care Gigi Becali a pus mâna pe acest club. Este un om fără valoare care a crescut din punct de vedere financiar și social pe umerii acestui simbol național - un oportunist.
Stai liniștit că oricine prelua clubul avea succes, Clubul Steaua a fost o "partidă câștigătoare".
Dar, oare, nu a fost nici un om de valoare și cu o situație financiară bună care să preia acest club?! Eu cred a existat și există în continuare doar că acei oameni nu sunt lăsați să iasă în față.
Despre Armată, foarte bine că s-a trezit și își cere drepturile! Crezi că este vorba de bani?! NU, în cazul armatei este vorba în primul rând de un simbol, este vorba de niște principii, este vorba de istorie! Treptat, treptat ies la inveală toate hoțiile din țara asta făcute după revoluție.
Iată o soluție - armata scoate la licitație concesionarea siglei, culorilor, palmaresului - vine Gheorghe Hagi câștigă licitația și mai departe se poate folosi de resursele umane de la Clubul și Academia din Constanța. Armata prin CSA mai mult ca sigur l-ar susține prin toate mijloacele (baza sportiva, logistica, paza...) iar noi suporterii adevarati vom fi 100% alaturi de noua echipa. Doar ca Gigi Becali si Gheorghe Hagi sunt neamuri... si prieteni...
Sau ar putea sa existe o solutie prin care CSA sa fie prezenta in actiunile clublui, clubul ar avea doar de castigat.
Ati uitat, in trecut, cand trebuia sa joace Steaua, iar inaintea meciurilor din cauza vremii gazonul era inzepezit sau imbibat cu apa iar Armata usca terenul cu elicopterul si scotea zapada cu soldatii??! Atunci era buna Armata, sau cand in loc de suporteri veneau militarii de la unitatile din jurul stadionului.
Mykutz, intrai cu legitimatia MAPN, dar nu era chiar moca... pentru ca parintii nostri, fiind cadre militare plateau lunar o cotizatie pentru CSA.
Simbolul national nu piere, pana una alta avem echipe la restul sporturilor.
Croft
V.I.P.
V.I.P.

Mesajde Croft » 01 Iun 2015, 16:44

Repet: FCSB e rezultatul transformarilor prin care a trecut echipa in ultimii ani! Toate echipele de traditie au avut de suferit in ultimii 5-10 ani. Unele ca Rapid si Dinamo au intrat in insolventa si nu au mai avut deloc rezultate in ultimii ani, altele ca FC Arges, Farul, Poli Timisoara sau U Craiova au disparut sau sunt ...reaparute ca urmare a unor iginerii facute de altii. Din punctul asta de vedere nu ai nici o baza sa spui ca FCSB cu Becali patron nu te reprezinta atat timp cat el a fost singurul patron din tara asta care chiar a adus ani la rand bani de acasa sa tina echipa sus in campionatul intern si sa scoata capul in Europa! Singurii care trebuie sa il suporte si au dreptul sa comenteze la adresa sa sunt angajatii sai daca acestia sunt nemultumiti. Excentricitatea sa nu ma priveste, singurii ca ma intreseaza sunt jucatorii de pe teren, antrenorul, managerul si presedintele clubului, ei reprezinta cu adevarat echipa!
Imagine

Romeo
Administrator
Administrator

Mesajde Romeo » 01 Iun 2015, 16:55

Sa aduca bani este ceva normal pentru un investitor, dar nu-l victimiza, a scos mai mai mult decat a investit... si cel mai grav a scos cand nu trebuie, daca tinea la echipa si nu la profit nu distrugea echipa prin vanzarea jucatorilor - trebuia sa avem o echipa valoroasa si omogena - la nivel de competitii internationale.
Croft
V.I.P.
V.I.P.

Mesajde Croft » 01 Iun 2015, 17:04

Nu il victimizez. Omul a sustinut echipa timp de vreo 10 ani nu cu milioane, cu zeci de milioane de euro iar in ultimii ani a inceput sa isi ia banii inapoi. Nu ti se pare normal? La urma urmei sunt banii familiei investiti in echipa. Si nu il vezi strangand toti banii echipei in conturile sale. Echipa se autofinanteaza vanzand cei mai bunu jucatori dar si aducand altii in locul lor. E adevarat ca multi nu se integreaza si pleaca pe usa din dos insa in fiecare an vin jucatori buni care altfel nu i-am fi vazut la echipa daca nu plecau altii la randul lor. Vezi asa ceva la oricare alta echipa din Romania?
Singurul dupa care imi pare rau e Sanmartean, in rest nimeni nu e de neinlocuit.
A mai incercat candva sa tina jucatorii si sa tina echipa unita, omogena refuzand milioane de euro pe Radoi, Dica, Goian si altii si nu prea i-a reusit planul. Daca tii prea mult anumiti jucatori acestia usor usor isi pierd interesul si isi ies din forma iar cel evident caz in contextul actual e cel al lui Tanase. Sunt de acord ca pe altii i-a dat prea repede dar asta e fotbalul in ziua de azi, o afacere. Si totul e la nivel mondial, nu vorbesc doar la nivelul campionatului nostru
Imagine

Romeo
Administrator
Administrator

Mesajde Romeo » 01 Iun 2015, 17:09

Echipa de tineret a Greciei a castigat Campionatul European de Tineret (chiar in Bucuresti) iar apoi aceiasi echipa ajunsa la seniori a castigat Campionatul European. Omogenitatea unei echipe conteaza cel mai mult.
De unde stii tu exact cat a investit? Un oportunist... echipa Steaua se putea autosustine si fara Gigi.
Iar despre Universitatea Cluj, nu este nici o rusine sa sustii un club care are o istorie si traditie mai vechi decat multe cluburi din Romania.
Croft
V.I.P.
V.I.P.

Mesajde Croft » 01 Iun 2015, 17:31

Cu ultimul post m-ai lamurit complet :)) Esti liber sa tii cu cine vrei insa nu mai incerca sa ne convingi pe ceilalti ca FCSB nu e Steaua. Pur si simplu nu are rost....
Imagine

Romeo
Administrator
Administrator

Mesajde Romeo » 01 Iun 2015, 18:33

Nu stiu la cine te referi prin ceilalti, spre exemplu tu, personal, de cate ori ai fost sa sustii echipa din peluza? la galerie? Vezi ca stelistii adevarati nu sustin FCSB.
Iar eu punctual la acest meci, am tinut cu Universitatea Cluj, merita macar acest trofeu. Imi pare rau ca a retrogradat.
Croft
V.I.P.
V.I.P.

Mesajde Croft » 01 Iun 2015, 18:44

De ce sustii ca doar stelistii din peluze sunt suporteri adevarati, fiindca ei injura meci de meci adversarele lor si arunca cu diverse obiecte in teren pe langa sustinerea echipei lor? Imi pare rau insa nu ma identific absolut deloc cu acesti "oameni" al caror loc cu siguranta nu este pe stadion, poate doar in jungla. De ce crezi ca noi ceilalti nu traim meciurile la intensitate? Cat despre venit pe stadion, imi pare rau insa din Iasi e distanta mare iar in rarele ocazii cand am fost in Bucuresti nu a fost si un meci al Stelei.
Imagine

Romeo
Administrator
Administrator

Mesajde Romeo » 01 Iun 2015, 18:49

Nu m-am referit sa fii in galerie langa "huligani" ... nici eu nu sunt de acord cu cei care fac scandal, injura, strica, rup, sparg...
Chiar si in meciul de aseara, era finala intra U Cluj si FCSB si se auzeau scandari gen M__ Dinamo, M__Rapid...
shade
V.I.P.
V.I.P.

Mesajde shade » 01 Iun 2015, 19:05

Baieti nu va mai contrati, adevaratii stelisti sunt cei care stateau imbracati in uniforme in tribune acum cateva decenii 8-}

Felicitari CSKA Bucuresti pentru tripla.
Romeo
Administrator
Administrator

Mesajde Romeo » 01 Iun 2015, 19:26

Si eu eram printre cei imbracati in uniforme :D ma luau la meciuri colegii lui taicamiu.
Strigam pe la varsta de 4 ani: "Ae, ao, să moară Dinamo!" și "Pisurcă! Pisurcă!". Pe atunci nu era cu UE sau M...E :))

Share This

Înapoi la “Sport”