Demisia conducatorilor fotbalului romanesc

Discuţii, sfaturi, meciuri.
Romeo
Administrator
Administrator

Mesajde Romeo » 20 Iun 2016, 20:19

După rezultatele rușinoase de la Campionatul European Franța 2016 trebuie să urmeze o demisie a tuturor celor implicați: antrenorul echipei naționale de fotbal Anghel Iordănescu, președintele Federației Române de Fotbal Răzvan Burleanu, consilierii FRF, președintele Ligii Profesioniste de Fotbal.
Din moment ce nu avem rezultate toți de la conducerea fotbalului românesc primesc bani degeaba... așa că DEMISIA!
Păi, după ce am avut un meci bunicel în meciul de deschidere împotriva Franței de ce antrenorul Anghel Iordănescu a schimbat echipa în mod radical la meciul împotriva Elveției. Se credea cumva înca la meciurile amicale?!
De ce nu l-a utilizat pe Sânmărtean măcar din repriza II-a la meciurile din grupă (ca să ajute la faza de construcție) dacă tot spune că este bătrân dar culmea l-a selecționat.
Majoritatea jucătorilor de fotbal selecționați nu au stat bine nici măcar la capitolul condiție fizică... de incapacitatea unor pase precise nici nu mai pomenesc.
Să văd că luptă după fiecare minge!
1000 Euro/zi câștiga Anghel Iordanescu sa “antreneze” Nationala.
500 Euro este diurna lui Razvan Burleanu cand pleaca in afara tării cate 250 de zile din an ca Presedinte FRF.
200 de milioane/luna câștiga fiecare dintre consilierii lui Burleanu.
Și nu le-aș fi reproșat nimic dacă existau și niște REZULTATE de pe urma lor!
Iar domnul Anghel Iordănescu în anul 1994 a avut doar norocul să ajungă la cârmele naționalei de aur, care deja era formată de alți antrenori de valoare.
El a venit doar cu o tactică defensivă și cu multă temporizare, doar că pe atunci existau jucători valoroși care știau să construiască fără să fie instruiți.
Respect pentru jucătorii generației de aur: Gheorghe Hagi, Gheorghe Popescu, Dan Petrescu, Dorinel Munteanu, Viorel Moldovan, Răducioiu, Lupescu, Belodedici, Gabi Balint, Craioveanu, Ilie Dumitrescu, Constantin Gâlcă, Daniel Prodan, Tibor Selymes..
Este momentul ca cei din generația de aur să preia conducerea fotbalului românesc!
Și să pregătească meciurile de calificare din grupa pentru Campionatul Mondial de Fotbal 2018 Rusia.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Share This

ABSINTH!
Moderator
Moderator

Re: Demisia conducatorilor fotbalului romanesc

Mesajde ABSINTH! » 20 Iun 2016, 21:04

Salut,

Din punctul meu de vedere in primul rand Iordanescu nu trebuie să mai fie selecționer. Este depășit de acest sport.

Este rușinos ce s-a întâmplat. Sa plece toata echipa. Nu sunt profesioniști si dorm si mănâncă pe banii federației.
Imagine
memo
V.I.P.
V.I.P.

Mesajde memo » 20 Iun 2016, 22:33

DEMISIA.......
ĂȘTIA BAGĂ FOTBALUL ROMÂNESC ÎN FALIMENT...
DEMISIA....
Imagine
Romeo
Administrator
Administrator

Mesajde Romeo » 20 Iun 2016, 23:10

Totuși vă prezint rezumatul cu victoria României în finala de la Campionatul European de Fotbal Franța 2016.
Plugar
Moderator
Moderator

Mesajde Plugar » 22 Iun 2016, 18:50

Meciul cu Franta chiar a fost interesant, nu planificam sa ma uit, dar cand am vazut in minutul 3 ca am avut sansa de gol, am stat si am vizionat tot meciul.. Si chiar a fost placut.. S-a vazut acolo munca, totusi, nimeni nu se astepta la scorul de 2-1 impotriva Frantei.. Dar din pacate am dat fail impotriva Elvetiei si nu mai zic de esecul colosal impotriva Albaniei..
Sincer, nici nu stiu de ce era Iordanescu si nu Hagi sau altii mentionati mai sus de Romeo, ce apartin generatiei de aur? :-?
Oricum, chiar ar trebui sa-si dea demisia, nu sunt potriviti pentru a antrena echipa tarii!
¯\_(ツ)_/¯

Share This

Înapoi la “Sport”