FCSB nu este STEAUA!

Discuţii, sfaturi, meciuri.
Romeo
Administrator
Administrator

FCSB nu este STEAUA!

Mesajde Romeo » 17 Aug 2016, 00:37

FCSB nu este STEAUA!
FCSB-ul este doar o sectă, ca să mă exprim în termeni religioși, ca să înțeleagă mai ușor și domnul Gigi Becali.
Suporterii FCSB sunt și ei doar niște sectanți, niște oameni rătăciți, cu memorie scurtă și fără principii.
La meciul dintre FCSB și Manchester City, de Marți 16 August 2016, suporterii FCSB au fost umiliți de suporteri dinamoviști infiltrați pe stadion.
Acești dinamoviști au realizat următoarea coregrafie "surpriză": text DOAR DINAMO BUCURESTI pe fundal de culori alb și roșu.
Image
Restul mesajului a fost postat pe pagina de Facebook Ultras Tei Dinamo Bucuresti.
Dacă ar fi fost vorba de un meci cu adevărata echipă de fotbal STEAUA BUCURESTI si adevărații suporteri steliști, era imposibil să se întâmple așa umilință la un meci oficial de asemenea anvergură.
Apropo, am auzit că Manchester City a învins FCSB cu 5 la 0, și a mai ratat și vreo două penalty.
Echipa de fotbal FCSB a fost umilită pe teren iar suporterii ei au fost umiliți în tribune.
Îmi pare rău de acești suporteri, dar ei au ales să susțină pe cine nu trebuie și nu înțeleg faptul că echipa actuală este doar echipa de muls bani a lui Gigi Becali.
Acest domn Gigi Becali care face parte din mafia sportului românesc.
Totuși, felicitări pentru coregrafie, suporteri FCSB! dar sigur a ieșit ce trebuie?!
Aștept redeschiderea secției de fotbal CSA Steaua București.
TRAIASCA ARMATA ULTRA! CSA STEAUA BUCURESTI!
Imagine
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Share This

marianvoinea
Utilizator Inregistrat
Utilizator Inregistrat

Re: FCSB nu este STEAUA!

Mesajde marianvoinea » 17 Aug 2016, 09:02

Penibilllllll , rusinossss ce sa mai zici dupa asa dezastru ...panarame ordinare incepand cu Jiji si terminand cu ultima rezerva PENIBIL ..FCSB umilita si suporteri facuti praffff daca se vand pe 2 lei .
mykutz
Administrator
Administrator

Mesajde mykutz » 17 Aug 2016, 12:27

Care CSA ca nu o vad din punct de vedere fotbalistic ?????

Stai ca urmeaza Steaua - javre , iar un spectacol de galerie al dinamovistilor ,un monolog iritant.
Imagine
Romeo
Administrator
Administrator

Mesajde Romeo » 17 Aug 2016, 12:35

Dacă nu suntem uniți și susțineți pe cine nu trebuie normal că nu se rezolvă problema.
Gigi și-a găsit adepții. Cum poți susține un pușcăriaș?
Cică noi suntem sectanții pentru că suntem mai puțini, dar sectanții sunt cei care se depărtează de principii și adevăr.
Dacă s-ar desfința FCSB-ul ați trece să susțineți echipa Dinamo... că tot echipă de fotbal este nu?! la coregrafie sunteți compatibili se pare.
:o)
Plugar
Moderator
Moderator

Mesajde Plugar » 17 Aug 2016, 12:50

O fi apartinand el Gigi mafiei sportului, dar spre deosebire de alti mafioti, a mai donat ceva copiilor cu handicap si oamenilor neajutorati.
¯\_(ツ)_/¯
Romeo
Administrator
Administrator

Mesajde Romeo » 17 Aug 2016, 13:20

Kant scrie:O fi apartinand el Gigi mafiei sportului, dar spre deosebire de alti mafioti, a mai donat ceva copiilor cu handicap si oamenilor neajutorati.

Cu o floare nu se face primăvară!

Dar, să vă prezint profilul suporterului FCSB.
Următoarea imagine nu mai are nevoie de comentarii referitoare la etnie sau accesorii.
mykutz
Administrator
Administrator

Mesajde mykutz » 17 Aug 2016, 13:29

Cam seama cu tine romeo :))
Imagine
|LE|Krav
Moderator
Moderator

Mesajde |LE|Krav » 17 Aug 2016, 13:55

Aici se tine una si buna ca FCSB e forta Romaniei :))

Eu sunt fan CSA Steaua nu FCSB ....nu cred ca cei din partea FCSB au un adevarat aer de suporter :) cel putin din ce s-a vazut aseara
Hyman G. Rickover ~ " Good ideas and innovations must be driven into existence by courage and patience."
"INFRANGEREA este adesea o situatie temporara. RENUNTAREA este cea care o face permanenta."
mykutz
Administrator
Administrator

Mesajde mykutz » 17 Aug 2016, 16:09

|LE|Krav scrie:Aici se tine una si buna ca FCSB e forta Romaniei :))

Eu sunt fan CSA Steaua nu FCSB ....nu cred ca cei din partea FCSB au un adevarat aer de suporter :) cel putin din ce s-a vazut aseara

De cand s-a dat decizia cu steaua / fcsb , am tinut cu armata . Dar sincer mi s-a luat de toti cacatii astia de generali si de talpanul vietii. Eu as vrea sa tin cu csa dar unde este ??? nu vad niciun club al csa macar in liga a 5-a. Au inscris clubul in a 5-a divizie si au retraso instant in aceeasi zi .

Noi stelistii cu cine sa tinem ?????? cu csa nu exista , dar ramane cu steaua lui becali
Imagine
Romeo
Administrator
Administrator

Mesajde Romeo » 17 Aug 2016, 16:51

Asa ca preferi sa tii cu niste sectanti? Nu inteleg principiul...
Dar nu mai bine tii direct cu echipa de fotbal Dinamo? Daca tot vrei o echipa de fotbal?
Hai sa luptam pentru adevar si principii daca vrem ca lucrurile sa aiba un curs pozitiv, si asta in toate domeniile.
Aka1n 1
V.I.P.
V.I.P.

Mesajde Aka1n 1 » 17 Aug 2016, 17:46

Eu sustin FCSB=FOTBAL CLUB STEAUA BUCURESTI,pentru ca talpan si boroi doi mercenari cu ochii numai dupa bani nu au fost in stare sa infinteze o echipa in liga 5.Si sa tin cu Dinamo niciodota nu poti sa spui hai sa tinem cu Dinamo cand ai fost stelist de mic.
Traieste-ti Visul ;)
|LE|Krav
Moderator
Moderator

Mesajde |LE|Krav » 17 Aug 2016, 17:46

Chiar daca nu apare eu tot cu CSA tin
Hyman G. Rickover ~ " Good ideas and innovations must be driven into existence by courage and patience."
"INFRANGEREA este adesea o situatie temporara. RENUNTAREA este cea care o face permanenta."
Aka1n 1
V.I.P.
V.I.P.

Mesajde Aka1n 1 » 17 Aug 2016, 17:48

Ratatii de Talpan si Boroi nici macar o echipa nu au infintat in liga 5
Traieste-ti Visul ;)
|LE|Krav
Moderator
Moderator

Mesajde |LE|Krav » 17 Aug 2016, 17:59

:)
Romeo
Administrator
Administrator

Mesajde Romeo » 17 Aug 2016, 18:02

Daca esti stelist de mic atunci tine cu cine trebuie.
Daca nu s-a reinfintat sectia de fotbal la CSA asta nu inseamna ca trebuie sa te reorientezi catre niste sectanti.
Cu drapelul de lupta tot inainte! Si am spus tot!

Share This

Înapoi la “Sport”