FCSB nu este STEAUA!

Discuţii, sfaturi, meciuri.
Romeo
Administrator
Administrator

Re: FCSB nu este STEAUA!

Mesajde Romeo » 06 Ian 2017, 01:28

mykutz scrie:digisport.ro/Sport/FOTBAL/Competitii/Liga+1/Talpan-fanul-Stelei-lui-Becali-Juristul-Armatei-a-fost-surprins+

fu tu ten cap talpane

cand stateai pe moca la loja nu mai erai fcsb-ist ?

2 zdrente....una talpanu , altu oieru

A stat pe stadionul Armatei, stadion la care Gigi are restanță la chirie.

Share This

Doriinn.
V.I.P.
V.I.P.

Mesajde Doriinn. » 06 Ian 2017, 02:42

Romeo scrie:
mykutz scrie:digisport.ro/Sport/FOTBAL/Competitii/Liga+1/Talpan-fanul-Stelei-lui-Becali-Juristul-Armatei-a-fost-surprins+

fu tu ten cap talpane

Sustinand echipa lu' Gigi, nu uita sa mentionezi asta.
Romeo
Administrator
Administrator

Mesajde Romeo » 06 Ian 2017, 02:48

Doriinn. scrie:
Romeo scrie:

fu tu ten cap talpane

Nu apare cu nici un banner de susținere.
Putea să se joace orice meci de fotbal la ora respectivă, el a venit să asiste nu să susțină.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Doriinn.
V.I.P.
V.I.P.

Mesajde Doriinn. » 06 Ian 2017, 02:53

Romeo scrie:
Doriinn. scrie:
Romeo scrie:

Nu apare cu nici un banner de susținere.
Putea să se joace orice meci de fotbal la ora respectivă, el a venit să asiste nu să susțină.

Scrie clar ca e un meci al Stelei si nu venea intr-o loja doar asa, ca nu avea ce face acasa.. Sa fim seriosi.
Romeo
Administrator
Administrator

Mesajde Romeo » 06 Ian 2017, 02:56

Avea tot dreptul, era pe stadionul CSA.
Romeo
Administrator
Administrator

Mesajde Romeo » 10 Ian 2017, 22:11

Un membru al Comitetului Executiv al Federatiei Romane de Fotbal sustine ca decizia Curtii de Apel Bucuresti, care ii interzice lui Becali sa mai foloseasca numele Steaua poate duce la disparitia echipei sale.

Emilian Hulubei spune ca echipa va fi exclusa din Liga 1 si din cupele europene.

"Conform regulamentului, 3-4 ani nu va mai avea voie sa joace in Liga 1 pentru ca nu mai este aceeasi echipa. In plus, va fi exclusa din competitiile europene" - presedintele AFAN la Digi Sport.

Se stie ca regulamentul FRF prevede ca o echipa de fotbal nu-si poate schimba numele in timpul campionatului.

La finalul anului 2016, Curtea de Apel i-a interzis lui Becali sa mai foloseasca numele Steaua Bucuresti, iar acum se asteapta motivarea deciziei.

Atasez noile tricouri oficiale ale echipei de fotbal patronate de Gigi Becali - Star București.
noile-tricouri-ale-echipei-de-fotbal-a-lui-Gigi-Becali.jpg
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
mykutz
Administrator
Administrator

Mesajde mykutz » 12 Ian 2017, 11:13

Cred ca iti bati joc de tine
Imagine
Romeo
Administrator
Administrator

Mesajde Romeo » 13 Ian 2017, 01:09

Victor Pițurcă la Dolce Sport:
Dacă s-a decis că clubul lui Becali nu are dreptul de a juca în Liga 1, atunci clubul Armatei ar trebui să fie înscris imediat în prima divizie, trebuie să-și facă repede echipă.

Eu îmi doresc ca Steaua să redevină a suporterilor. Nu mai e a suporterilor de când a venit Becali și a avut impact puternic în fotbalul românesc. Exemplul lui negativ a fost luat și de alți investitori: Mititelu, Borcea, Iancu...O parte din vină o am și eu, pentru că eu l-am adus la Steaua și apoi nu mai puteam să antrenez de el. Cu un astfel de om nu poți să antrenezi.

Acum el face echipa, schimbările, face transferurile. Becali șantajează oamenii pe care îi aduce la Steaua, pentru că îți dorești să antrenezi Steaua și accepți multe, dar la un moment dat nu mai poți și îți dai demisia.

Eu l-am certat pe Rădoi când l-a pus naș pe Becali și iată cum l-a tratat. Cred că a venit timpul ca Gigi să plătească pentru toate acestea.
mykutz
Administrator
Administrator

Mesajde mykutz » 16 Ian 2017, 16:05

Claudiu Keseru e unul dintre baietii inteligenti din fotbalul romanesc. Experimentul lui a fost un succes. In 30 de minute de autofilmare, avea peste 5.000 de comentarii. Rar mai apuci sa vezi 5.000 de spectatori la un meci al Stelei. Dar comparatia e idioata! Cine e Keseru si cine e Steaua?

Avantaj Keseru! El e un tip comunicativ, deschis fata de suporteri. Nu imi amintesc vreun moment in care sa fie rautacios. Si nici macar un conflict public care sa-l implice pe Keseru.

Si daca Polul Nord ar fi Keseru, la Polul Sud e sigur Steaua! De ani de zile – multi, prea multi – Steaua fuge! Zi de zi, Steaua se desparte de suporteri. Se ascunde de ei. Si ii alunga.

Nu le zice direct “mars”! Nu! Nu le da cu pumnul in gura pe stadioane asa cum ni se repeta obsesiv in fata ochilor imaginea cu Mihai Stoica in tribuna din Ghencea. Nu! Dar lipsa de afectiune fata de masa de suporteri e bolnavicioasa.

Desi are un imens potential, Steaua este la ani-lumina de marile cluburi. Ii lasa rar pe jucatori la autografe, poze si interviuri. Ii vrea izolati si fara personalitate. E de notorietate momentul in care Denis Man a ajuns la Steaua si a fost abordat din prima de team-managerul Ianuli cu traditionalul “Daca vorbesti cu presa, iti rup picioarele!”

Keseru e constient ca daca acum era la Steaua, live-ul lui de pe facebook ar fi fost interzis. In epoca moderna a cenzurii, jucatorii Stelei nu au voie sa comunice cu suporterii. Tot felul de momente haioase, filmulete, scenete cu fotbalisti prezente pe toata harta internetului si a youtube-ului nu sunt acceptate la Steaua. Jucatorii nu au voie sa participe, iar suporterii nu-si pot avea idolii aproape.

Asta si din interpretarea paranoica, gresita ca, daca ii tine pe jucatori departe de mijloacele media, Steaua s-ar razbuna pe presa care nu ii canta in struna. Asa s-a ajuns ca la Steaua conferintele de presa sa dispara si sa se organizeze doar la competitiile la care UEFA obliga.

Neinspiratia oamenilor de comunicare a Stelei, amatorismul lor, aroganta si chiar rautatea au facut ca cel mai raspandit club al Romaniei sa nu poata fi ajutat de suporteri tocmai cand avea mai mare nevoie de ei. In razboiul cu Clubul Armatei.

Suporterii nu au disparut. Desi nu le mai place atat de mult Steaua, le place in continuare fotbalul. Se uita la meciurile televizate si citesc stirile despre Steaua. Dar nu se mai regasesc in actuala Steaua si nu se mai simt apropiati de ea. Pentru ca, fara sa realizeze, Steaua i-a parasit pe ei de mult.

Adevarat.
Sursa sport.ro
Imagine
bodyspeed
Moderator
Moderator

Mesajde bodyspeed » 16 Ian 2017, 19:10

Ahahaha, buna aia cu pufuletii =)) =)) =)) =)) =)) Chiar e pe bune?
Daca vine muntele la tine si nu esti Mohamed, FUGI !!! E alunecare de teren.
Keep calm and drink ABSINTHE!

Imagine
Aka1n 1
V.I.P.
V.I.P.

Mesajde Aka1n 1 » 16 Ian 2017, 19:56

Războiul dintre Steaua și Armată este în plină derulare și va mai dura ceva până se va stabili clar și la obiect cine-ce deţine. Deocamdată, reprezentanții CSA Steaua au câștigat un proces la Curtea de Apel, dar decizia nu este definitivă, Becali făcând apel la ÎCCJ.

Chiar dacă majoritatea componenţilor Steaua '86 şi-au declarat deja susţinerea pentru proiectul CSA, Ilie Dumitrescu se află pe o cu totul altă poziţie. Chiar dacă va trebui să se supună deciziei instanţei şi să nu mai pronunţe numele "Steaua", fostul mare internaţional a declarat că va susţine în continuare formaţia lui Becali, pe care o consideră fără dubii continuatoarea echipei unde şi-a început cariera.

"Este clar că vom asista în viitorul apropiat la o sentinţă definitivă şi irevocabilă. Ca atare, noi cei care am fost obişnuiţi să spunem "Steaua Bucureşti" va trebui să reformulăm, să îi spunem altfel. Eu sunt fan Steaua, o să ţin în continuare cu "FC cum se va numi ea". Eu sunt crescut de la 8 ani la Steaua, acolo m-am format, acolo m-am dezvoltat ca om, de acolo am avut şansa să fiu transferat în Anglia, la Tottenham. Cariera mi-am încheiat-o la noua echipă, care era continuatoarea echipei. Eu nu conosc altă "Stea", aceasta e echipa Steaua pentru mine", a spus Ilie Dumitrescu, la Digi Sport Special.

Relaţiile dintre Becali şi Dumitrescu sunt destul de reci, astfel că fostul mare internaţional a dat asigurări că nu există vreun motiv ascuns pentru care se situează pe poziţia aceasta.

"Becali nu mi-a dat nici măcar mesaj de sărbători. Nici el şi nici altcineva de la echipă. Eu nu am niciun interes, spun doar ce simt eu ca fost jucător al echipei", a mai spus fostul mare internaţional.
Traieste-ti Visul ;)
Romeo
Administrator
Administrator

Mesajde Romeo » 17 Ian 2017, 01:23

Florin Talpan a anunțat că mâine le va cere oficial celor de la FRF și LPF să o oblige echipa lui Gigi Becali să-și schimbe numele.

"De la data pronunțăriii deciziei Curții de Apel, societatea FC Steaua București SA nu mai are voie să folosească numele ’Steaua’ și « Steaua București ». Pe de altă parte, actuala societate nu are cum să-și schimbe numele în timpul competiției, conform statutul FRF și LPF, ci doar în perioada 1-30 iunie a fiecărui an.

În concluzie, echipa lui Gigi Becali este în incapacitatea de a mai juca, deci trebuie suspendată în acest sezon. Pentru că nu mai poate folosi numele actual și pentru că nu are cum să-și pună și un alt nume. Dacă nu se va lua o astfel de măsură, înseamnă că reprezentanții LPF și FRF nu respectă o decizie a Curții de Apel și vor suporta consecințele. Mâine voi trimite notificări și lumea trebuie să ia act de acest lucru.

Certificatul de grefă ține loc de motivare, astfel că reprezentanții LPF și FRF trebuie să pună în aplicare hotărârea. FRF nu poate să admită cererea de preschimbare a numelui decât în perioada 1-30 iunie. Eu nu înțeleg cum această echipă s-a putut înscrie în campionat, în condițiile în care, conform regulamentului fotbalului românesc, trebuia să dețină un stadion propriu, iar ei nu au așa ceva", a zis Talpan la TV Digi Sport.

...contre pentru Boroi și Petrea: "Comandantul clubului nu a semnat aceste notificări încă din octombrie și nu înțeleg de ce. Am muncit foarte mult, au fost multe nopți nedormite, a fost un dosar foarte greu. La actualul comandat m-am dus și azi și nu mi-a semnat actele, prevalându-se de faptul că de ce clubul este apărat de un reprezentant convențional. Păi, sunt reprezentant convențional pentru că sunt jurist, i-am explicat.

Dar, sunt convins că mâine dimineață își va dea seama și va semna pentru că este în interesul statului român. Dacă nu, voi cere audiență la ministrul Apărării Naționale, pentru că nu e normal să nu mi se cunoască meritele", a zis Florin Talpan la TV Digi Sport.
Aka1n 1
V.I.P.
V.I.P.

Mesajde Aka1n 1 » 17 Ian 2017, 14:49

. Este suficient sa-l auzi, de exemplu, pe acest personaj numit Talpan, ofiterul care a obtinut cea mai rasunatoare victorie a armatei romane de dupa al doilea razboi mondial, "recuperarea siglei". Talpan e genul de erou de scara de bloc care povesteste cu vocea gatuita la tv cum il felicita pe el oamenii la coada la intretinere sau la sifoane pentru ca a readus sigla in cazarma in care a fost creata initial.

L-am intrebat pe acest Talpan daca isi poate imagina ca armata americana il poate chema pe un pusti numit Kobe Bryant pentru a-l invata baschet. Bine, Kobe Bryant sa se prezinte cu "echipament de antrenament si viza medicala ca poate face efort sportiv". Sau ca armata britanica ii poate chema pe pustii Wayne Rooney si Steven Gerrard pentru a-i initia in tainele fotbalului. Ceea ce pentru orice ofiter NATO ar fi absolut de neinteles, si anume astfel de povesti cu Bryant, Gerrard sau Rooney, pentru Talpanii armatei romane este nu numai ceva in regula, dar chiar un deziderat major al ostirii acestei tari.Omul vrea in liga 1,dar nu vrea si in champions league e chiar penibil :)) :)) :))
Traieste-ti Visul ;)
CrazyTyger
Utilizator Inregistrat
Utilizator Inregistrat

Mesajde CrazyTyger » 08 Feb 2017, 12:56

FCSB nu e Steaua asta se vede la orice meci însă media continua sa ii manipuleze pe cei confuzi e și normal dacă nu ar mai fi Steaua lumea nu sa-r mai uita deloc la liga1
-=Sharky=-
Moderator
Moderator

Mesajde -=Sharky=- » 08 Feb 2017, 20:37

FCSB nu este Steaua dar Steaua nu mai este. :)

Share This

Înapoi la “Sport”