FCSB nu este STEAUA!

Discuţii, sfaturi, meciuri.
mykutz
Administrator
Administrator

Re: FCSB nu este STEAUA!

Mesajde mykutz » 07 Apr 2017, 05:01

Cam a dat-o la întors csa-ul
La ars pe Talpan cu o mustrare

Paradoxal au fost mai mulți steliști decât deobicei la meciul cu sumi pariorul,decand echipa de numește în acte fcsb
Imagine

Share This

Romeo
Administrator
Administrator

Mesajde Romeo » 07 Apr 2017, 06:02

Mustrare... au reaparut tradatorii si cumparatii...
CrazyTyger
Utilizator Inregistrat
Utilizator Inregistrat

Mesajde CrazyTyger » 08 Apr 2017, 15:27

din cate am înțeles el nu a cumpărat de la csa decât jucătorii în 2003 dar rămâne de văzut,eu sunt oricum indecis dar în momentul de fata țin cu FCSB care pt mn e Steaua!Când armata face echipa și o duce în prima liga mutam tabăra:) ei au ales asa , asa aleg și eu !
Romeo
Administrator
Administrator

Mesajde Romeo » 08 Apr 2017, 19:12

CrazyTyger scrie:... Când armata face echipa și o duce în prima liga mutam tabăra:) ....

Asta nu înseamnă că ești suporter...
CrazyTyger
Utilizator Inregistrat
Utilizator Inregistrat

Mesajde CrazyTyger » 09 Apr 2017, 13:33

Dc sa "sufar"eu pt neregulile și prostiile lor!?ei sunt pe interes,am și eu interesul asta!
caNdy
Administrare si dezvoltare CS:GO / CS1.6 / TS3
Administrare si dezvoltare CS:GO / CS1.6 / TS3

Mesajde caNdy » 09 Apr 2017, 16:53

HAI :romeonet: DINAMO
Imagine
Aka1n 1
Admin Server
Admin Server

Mesajde Aka1n 1 » 03 Mai 2017, 17:50

Florin Talpan intentioneaza sa castige in instanta palmaresul Fcsb 2003-2014.Ce pareri aveti????
Traieste-ti Visul ;)
Romeo
Administrator
Administrator

Mesajde Romeo » 04 Mai 2017, 00:42

Aka1n 1 scrie:Florin Talpan intentioneaza sa castige in instanta palmaresul Fcsb 2003-2014.Ce pareri aveti????

Da-mi te rog citat cu documentul respectiv si cu semnatura lui Talpan.
Aka1n 1
Admin Server
Admin Server

Mesajde Aka1n 1 » 04 Mai 2017, 16:01

Societatea care a preluat în mod fraudulos dreptul de a evolua în Liga 1 în 2003 s-a folosit de ceea ce avea de drept câştigat clubul adevărat Steaua Bucureşti, astfel că vom solicita ca tot ceea ce s-a obţinut şi ulterior respectivului an să fie considerat parte a palmaresului CSA.Rămâne de văzut cum vom proceda pentru perioada 2003-2015. Cu restul de trofee vedem ce face, a declarat Florin Talpan

Noi cei care facem parte din peluza nord-nucleo asteptam sa vedem ce se intampla cu palmaresul si culorile.Asa cum am repetat mereu, Peluza Nord isi mentine pozitia adoptata in acest nesfarsit razboi ramanand in continuare neutra si refuzand sa fie masa de manevra pentru orice parte implicata.
Traieste-ti Visul ;)
Romeo
Administrator
Administrator

Mesajde Romeo » 04 Mai 2017, 16:43

Din motivarea Înaltei Curţi reiese că palmaresul a rămas la CSA Steaua, pentru că CSA nu a cedat niciodată patrimoniul. CSA deţine marca notorie înregistrată la OSIM. Sub această marcă de notorietate s-au câştigat Cupa Campionilor în 86 şi Supercupa Europei în 87, iar la alte sporturi s-au obţinut numeroase medalii la Jocurile Olimpice, Campionate Mondiale şi Europene. Palmaresul este în strânsă legătură cu marca notorie. Este fără tăgadă că palmaresul aparţine CSA până în 2003. Rămâne de văzut cum vom proceda pentru perioada 2003-2015. Cu restul de trofee vedem ce facem.
Florin Talpan

A vrut doar să sublinieze foarte clar că palaresul până în 2003 aparține CSA!
"Rămâne de văzut cum vom proceda pentru perioada 2003-2015. Cu restul de trofee vedem ce facem" deci nu a spus că vrea să câștige în instanță palaresul obținut de echipa lui Becali.
Așa că nu mai dezinforma.
Aka1n 1
Admin Server
Admin Server

Mesajde Aka1n 1 » 04 Mai 2017, 16:54

Eu nu am vrut sa dezinformez,doar am vrut sa vad ce pareri aveti,daca palmaresul 2003-2015 ar fi mai bine sa apartina csa.
Traieste-ti Visul ;)
Romeo
Administrator
Administrator

Mesajde Romeo » 04 Mai 2017, 16:59

Palmaresul 2003-2015 este o problema delicata, a fost realizat sub conducerea si finantarea lui Gigi Becali dar utilizand marca CSA...
Trebuie sa existe o solutie care sa impace ambele tabere.
Cred ca asta a vrut sa spuna si domnul Talpan in declaratia sa.
Romeo
Administrator
Administrator

Mesajde Romeo » 14 Aug 2017, 21:39

Ca să încheiem orice discuție si orice bănuială noi mergem pe lege, nu după ce zice ăla și ăla....
La articolul din mai josul paginii se adaugă asta .....bingo
V-am pupat la portofel .. fiecare e liber sa mearga unde vrea !
Guvernul a anulat actele semnate în 1999 pentru că echipa fusese scoasă în privat şi numai putea beneficia de avantaje.
Aşa cum se poate citi mai sus, Hotărârea de Guvern 66/1999 nu făcea nici o referire la cedarea mărcii. Totuşi, oficialii din Armată care au întocmit Protocolul menţionat la Art. 2 din HG 66/1999 au trecut, la punctul 10, şi menţiunea că se AFC Steaua dreptul asupra mărcii.
Numai că, la începutul lui februarie 2003, după şedinţa tumultoasă în care Gigi Becali a preluat controlul asupra clubului de fotbal şi a forţat transformarea lui în Societate pe Acţiuni şi scoaterea de sub tutela MApN (sub care funcţionase până atunci), statul nu mai putea justifica sprijinul acordat, echipa fiind trecută în privat.
Adunarea Generală a AFC care stabilise că echipa se va muta pe o Societate pe Acţiuni îşi excedase atribuţiile pentru că, în 1998, când dobândise personalitate juridică, o făcuse în baza unui statut avizat de ministrul Apărării şi care prevedea următoarele:
„1. Potrivit Legii 41/1990 cu privire la organizarea şi funcţionarea MApN, la art. 11 se prevede: MApN poate avea în subordinea sa regii autonome, cluburi, asociaţii sportive şi formaţii cultural-artistice. Asociaţia FC Steaua este o asociaţie sportivă potrivit Art. 1 Alin. 2 al statutului său. Fiind asociaţie sportivă şi funcţionând în subordinea MApN, regimul juridic al sediului său este acelaşi cu sediul CSA Steaua sau al Ansamblului Artistic al Armatei (...)“.
Acesta este şi motivul pentru care Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie a decis definitiv, în 2014, să anuleze marca înregistrată de Gigi Becali: avizul Adunării Generale a AFC Steaua era necesar, dar nu şi suficient. Ceea ce se votase în şedinţă trebuia aprobat de ministrul Apărării (care aprobase şi înfiinţarea AFC), lucru care nu s-a petrecut niciodată.
Iată paragraful referitor la acest lucru din motivarea făcută de ICCJ la sentinţa din decembrie 2014: „Reclamanta CSA Steaua Bucureşti nu a transferat şi nu a renunţat niciodată în favoarea Asociaţiei non-profit la numele utilizat sau la semnul ce face obiectul mărcii 026915 Steaua Bucureşti înregistrată încă din anul 1996. Nu există probe în dosar din care să rezulte acest lucru, pentru a se putea ajunge la concluzia că acordul Asociaţiei non-profit ar fi fost suficient şi că nu ar mai fi fost nevoie de consimţământul CSA Steaua Bucureşti. Nu există argumente valide şi probe care să susţină lipsa de necesitate a acordului CSA Steaua Bucureşti“.
sursa Facebook Suporter Steaua
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Romeo
Administrator
Administrator

Mesajde Romeo » 15 Aug 2017, 19:48

Gigi Becali e o figură controversată, care schimbă des antrenorii și apoi devine chiar el antrenor. Nu-i plac boxul și fotbalul feminin și mulți consideră că FCSB înseamnă FC Sport Becali. Și-a dorit întodeauna să devină bogat și faimos, iar faptul că a devenit președintele unui club important a fost cea mai bună cale pentru el de a apărea zilnic la televizor și să ajungă în politică, cu iluzia de a deveni într-o zi președintele României.
a punctat foarte bine cotidianul Publico din Portugalia.
Romeo
Administrator
Administrator

Mesajde Romeo » 04 Dec 2017, 23:25

“Vă mărturisesc ceea ce mi-a spus Gigi Becali. Patronul celor de la FCSB mi-a spus că el crede şi speră că mai devreme sau mai târziu va ajunge la o înţelegere cu armata. Va recupera tot ce are el de recuperat, siglă, palmares şi tot ce a implicat acest scandal. Mi-e greu să fac o afirmaţie, nu sunt implicat, nu am nicio legătură cu FCSB şi evit să fac mai multe comentarii”, a declarat Anghel Iordănescu.

Gigi Becali recunoaște că nu are siglă, palmares...

Share This

Înapoi la “Sport”