Buna :)

Pareri si Sugestii TS
MeLa
Utilizator Inregistrat
Utilizator Inregistrat

Buna :)

Mesajde MeLa » 04 Iul 2011, 01:07

Hello everybody !

Poate ma cunoasteti , poate nu dar vreau sa ma prezint . Eu sunt Mela , o fata de 16 ani , tupeista din cale afara ; unii spun lipsa de educatie dar am cei 7 ani de acasa cu cine merita . Din pacate nu am fost acasa cand s-a impartit bunul simt - spun totul in fata indiferent de varsta si etc- .
Bun .....totul a inceput in 3 iulie 2011 , ieri , cand am intrat si eu putin pe serverul vostru de Ts . Am intrat frumos pe canalul meu si asteptam un prieten . Cand acesta a intrat Dias l-a banat . Pe ce motiv ? Nu am nici cea mai vaga idee . Intr-adevar i-am dat un poke : "O s**i? "deoarece eram foarte nervoasa . Am primit si eu ban cu mesajul : "o s**i tu " .
Intrebarea mea : De ce a fost acel prieten al meu banat ? Poate nu va intelegeti voi dar serverul de Ts nu el tau , nici al dom`soarei Kikutza . E a lui Romeo , care m-a invitat acolo , mi-a facut canal etc , a fost foarte dragut cu mine . Omul ala trebuia sa intre , sa vorbeasca cu mine nu cu voi . + nu v-a deranjat , nu v-a zis nimic .
Poate eu am meritat banul pentru limbajul meu dar si tu mi-ai raspuns cu aceasi chestie si doar eu am "platit".
+ pentru ca a luat ban (destroy etc) Kikutza pe un sv nu inseamna ca trebuie sa fim banati pe TS ; nu e Ts-ul lor cum am spus si mai sus .
Astept parerile voastre in special parerea lui Dias si a Kikutzei . :* :)
Semneaza , domnisoara care te-a dat peste cap !

Share This

Romeo
Administrator
Administrator

Re: Buna :)

Mesajde Romeo » 04 Iul 2011, 01:24

Nu mi se pare normal şi corect ce se întâmplă.
Aştept să dea o explicaţie fiecare implicat în acest caz.
Mulţumesc.
Malaciuca_Tfs
V.I.P. (donor)
V.I.P. (donor)

Mesajde Malaciuca_Tfs » 04 Iul 2011, 07:56

Dar daca tot ai asa multa gandire nu crezi ca puteai sa intrebi inainte de ce a lua ban si apoi sa "injuri" ?
Daca voi intai actionati si apoi intrebati de ce asa meritati.
In + dias nu are 15 ani ca voi ...
D.I.A.S.
Member
Member

Mesajde D.I.A.S. » 04 Iul 2011, 08:36

Neata

Sa-ti raspund pe scurt:

1. Am intrat mai multi pe un ts sa jucam un mix. Buhuhu din motive numai de el stiute ne-a banat pe toti, probabil din frustrari ca e full de probleme existentiale. Asa ca l-am trimis sa stea pe TS-ul lui sa joace acolo. Nu era treaba ta, puteai intreba pe forum, dar nu ma tragi pe mine la raspundere si ma intrebi retoric: "O s**i?" ca nu am facut scoala impreuna si nici nu suntem de aceiasi varsta.

2. De ce dai distroy fara motiv? Doar asa ca esti tu tare si ai acces? Vii pe romeonet si plangi la Romeo doar cand ai nevoie..in rest joci pe alt server. Ai 15 mesaje pe forum, joci pe alta comunitate..nu inteleg ce cauti pe Romeonet? L-ai gasit pe Romeo mai slab de inger si profiti ca are are unele "scapari" la dom'soare ca voi? Va permiteti prea multe. Le dai distroy fara pic de gandire, cum toate ca realizezi ca saracii or sa stea cateva zile sa isi repare pc-urile. Nu sunt codati, nu injnura...probabil te deranjeaza pe tine. Uite asa Buhuhu ma deranjeaza pe mine, sa stea pe TS-ul lui.
MeLa
Utilizator Inregistrat
Utilizator Inregistrat

Mesajde MeLa » 04 Iul 2011, 10:31

"2. De ce dai distroy fara motiv? Doar asa ca esti tu tare si ai acces? Vii pe romeonet si plangi la Romeo doar cand ai nevoie..in rest joci pe alt server. Ai 15 mesaje pe forum, joci pe alta comunitate..nu inteleg ce cauti pe Romeonet? L-ai gasit pe Romeo mai slab de inger si profiti ca are are unele "scapari" la dom'soare ca voi? Va permiteti prea multe. Le dai distroy fara pic de gandire, cum toate ca realizezi ca saracii or sa stea cateva zile sa isi repare pc-urile. Nu sunt codati, nu injnura...probabil te deranjeaza pe tine. Uite asa Buhuhu ma deranjeaza pe mine, sa stea pe TS-ul lui."

1. Nu eu am dat destroy =))) , la gradul pe care il am nu pot da.
2. Romeo m-a invitat aici stai linistit ca nu profit de faptul ca are unele "scapari " la domn`soare ca mine :P
3. In legatura subpunctului 1 si tu mi-ai raspuns cu aceasi moneda deci nu esti mai presus de mine :)

faceti ce vreti , oricum mie tot una imi este doar ca nu mi se pare corect ce faceti voi deoarece am fost invitata pe acest Ts , nu este Ts-ul vostru ( daca dincolo ati fost banati , Ts-ul e a lui Buhuhu ) si am intrat din motive personale nu sa am treaba cu voi .
Va pup , o zi faina in continuare .
Semneaza , domnisoara care te-a dat peste cap !
razvi.
Administrator
Administrator

Mesajde razvi. » 04 Iul 2011, 10:57

"Nu este TS-ul vostru". Domn'soara, Romeo a dat niste accese unor persoane pe care se bazeaza sa mentina disciplina si ordinea / cs sau ts. S-au mai dat si alte accese pentru popularea serverelor (iti da tie unul; tu dai altuia; mai spui unui prieten de ele s.a.).
Sunt si unii care iti pot da ban, mai ales pentru ca ai fost obraznica, fara sa ceara permisiunea lui Romica.

Inteleg, ai fost invitata chiar de Romeo. Asta nu inseamna ca esti imuna la vreo "altercatie".
Madi
Administrator
Administrator

Mesajde Madi » 04 Iul 2011, 11:17

Talharu scrie:... nu faci asta trecem pe partea cealalta ce ti-am mai scris pe mess.

Ce inseamna asta? Amenintari?
Inca nu ai fost banat de peste tot pentru ca asa a zis Romeo. Si tu ce faci acum!? Il ameninti?

Offtopic asta e.
Timidul
Utilizator Inregistrat
Utilizator Inregistrat

Mesajde Timidul » 04 Iul 2011, 11:19

Madi scrie:
Talharu scrie:... nu faci asta trecem pe partea cealalta ce ti-am mai scris pe mess.

Ce inseamna asta? Amenintari?
Inca nu ai fost banat de peste tot pentru ca asa a zis Romeo. Si tu ce faci acum!? Il ameninti?

Offtopic asta e.

Aaa...e diferenta dintre a ameninta si a atrage atentia...candy a facut ceva si nu e frumos sa stabileasca altii pe munca lui.

Ce treaba are ce sa intamplat pe alta comunitate cu asta ? Au gresit ceva aia dupa alta comunitate pe aceasta sa fie banati ? De ce se amesta problemele personale cu comunitatile ?
Aia au intrat pe alt canal, nu a intrat peste canalul lui dias... de ce nu priviti si partea asta ? Cu a deranjat grupul lui dias ca a intrat pe alt canalul cu mela ?
Ultima oară modificat 04 Iul 2011, 11:21 de către Timidul, modificat 1 dată în total.
[blink2]Alerg in jurul lumii![/blink2]

Merg sa duc gunoiul, te las undeva ? o.O
Timidul
Utilizator Inregistrat
Utilizator Inregistrat

Mesajde Timidul » 04 Iul 2011, 11:24

Madi, esti administrator si ar trebui sa fi un exemplu... ce ar fi sa rezolvi problemele persoane cu candy in privat si sa discutii tema subiectului.

D.I.A.S.
Member
Member

Mesajde D.I.A.S. » 04 Iul 2011, 12:49

"O sa aveti o mare surpriza zilelele astea DiaS & gasca deja m-am saturat de voi ati pus stapanire pe TS ala ?? "

Asta e o intrebare, afirmatie? Stii sa folosesti semnele de punctuatie?
Stii foarte bine ca l-ai injurat si pe Romeo, ma rog, i-ai vb urat ti-ai bagt si ti-a scos nu degeaba ai luat ban.
Si care "gashca" ca multi care intra pe ts sa jucam mix nici macar nu au joacat pe romeonet pana sa-i chemam pt ts.
Nu stiu daca ne-ai vazut ca suferim ca tine pentru un TS. Eu azi pot sa ridic un TS si sa stam acolo.
Te-ai chinuit 2 zile? Vrei vreo medalie mestere? Vrei sa scriem TS-ul lui Candy?
Ai luat ban pt ca ai sters niste canale fara sa intrebi pe nimeni, pot sa refac ts-ul ala intr-o zi, mult mai bine decat tine, daca vrei sa ne batem in cunostinte de IT.

Sa-mi spui ce surpriza ne pregatesti ca deja tremur de anxietate.
Nu ma ameninta ca nu halesc chestii d'astea si poate le spun celor de pe server povestea cu biscuitele sau eugenia.
Nu ma provoca ca iese urat.

Pot sa stau linistit si fara moderator, supervizor, admin pe TS si sa imi vad de munca, firma, nevasta si de tot ce tu inca nu ai ca zaci in fata monitorului si te dai miez.
V-a dat romeo nas la toti si va credeti smecheri ca ati facut si ati dres, nu v-a obligatit nimeni sa faceti ce ati facut, era pt binele comunitatii.

Eu n-am niciodata un ban aiurea si nici n-am suferit la vreunul dintre voi.
Sa va vedeti macar de scoala ca o sa ajungeti o generatie de ratati siinvatati ce e ala bun simt si respect pentru ca va lipseste cu desavarsire. Din cauza voastra e haos pe server, ts, forum ca nu a fost nimeni sa va puna la punct. Acum va plangeti ca niste fatalai in loc sa va schimbati mentalitatea.

".... Romeo te rog frumos sa stergi toate canalele eu l-am facut e dreptul me sa iti cer asta eu am stat 2 zile nedormite sa fac ts ala stii destul de bine chiar te rog sterge tot nu ma intereseaza dai lu altcineva sa il faca sau etc... nu faci asta trecem pe partea cealalta ce ti-am mai scris pe mess. "

Acum il ameninti si pe Romeo?

"Chiar nu il vede nimeni pe DiaS ca face ce vrea din Romeo de ce nu se i-a odata o masura daca nu din partea lu Romeo altcineva razvi mykutz memo ce faceti ?? de ce il lasati sa faca ce vrea cu comunitatea romeonet din cauza grupului dias& gasca a plecat multa lume chiar nu vedeti chiar nu realizati ? a mai vrut si supervizor el nu e activ mai deloc si vrea omu superviz si mod forum si eu care am facut atatea am BANNNED din cauza unui inbarligator si unui mincinos"

Daca Romeo avea 5 ani poate puteam sa zic ca il fac din vorbe si il imbarlig dar vede cu ochii lui in ce hal il vorbiti.
Poti sa ma faci cum vrei numai mincinos si imbarligator nu. Se poate vedea in loguri toate banurile care le-am dat eu si niciunul nu a fost gratuit.

Eu unul pot sta fara nicio o functie si nu o sa ma vedeti ca imi tai venele ca multi dintre voi.

Si ca sa-i raspund si dom'soarei Mela destroy-ul l-a luat din cauza ta si a "gastii" care nu face nimic pt comunitatea romeonet. Singurul lucru care il face este de a baga strambe si de a face mistorui de useri si a de baga fitile. Si pt lipsa ta de bun simt si vocabularul tau de ferentari ai luat ban. Sa zici merci ca nu a fost permanent.
Poate mai treci si tu pe server, pe romeonet, ca nu te-am mai vazut de mult.

Am pierdut prea mult timp cu voi scriindu-va...

Have a nice day !
Timidul
Utilizator Inregistrat
Utilizator Inregistrat

Mesajde Timidul » 04 Iul 2011, 12:59

D.I.A.S scrie:Eu n-am niciodata un ban aiurea si nici n-am suferit la vreunul dintre voi.

Atunci cu antig care e faza ? Unde sunt doveziile "imcriminatorii" ?
Cu ce a gresit fata de comunitate, explica si dovedeste!

Daca tot zici ca poti sta fara functie si grade, atunci dovedeste-o renuntand la ele.

D.I.A.S.
Member
Member

Mesajde D.I.A.S. » 04 Iul 2011, 13:10

Timidul scrie:
D.I.A.S scrie:Eu n-am niciodata un ban aiurea si nici n-am suferit la vreunul dintre voi.

Atunci cu antig care e faza ? Unde sunt doveziile "imcriminatorii" ?
Cu ce a gresit fata de comunitate, explica si dovedeste!

Daca tot zici ca poti sta fara functie si grade, atunci dovedeste-o renuntand la ele.

Nu cred ca vrea Antiq sa spun aici cam cu ce a gresit.
Daca insista s-ar putea sa ma razgandesc si sa-l fac de ras.
Aviz tutor amorezilor de 17 - 18 ani care fac adevarate pasiuni.
Nu esti tu in masura sa-mi cer sa renunt la functii, numai Romeo si ceilalti owneri.
Daca ei imi cer asta, nicio problema.

P.S.: Vezi ca cuvantul "imcriminatorii" nu exista.
Timidul
Utilizator Inregistrat
Utilizator Inregistrat

Mesajde Timidul » 04 Iul 2011, 13:15

My bad, nu am fost atent cand am scris.

Cu ce a gresit fata de comunitatea asta ? Asta vreau sa arati si sa dovedesti...ce nu tine de comunitate nu cred ca are vreo treaba cu ea.

Iti cer asta in calitate de membru al comunitatii, nu e vorba de masura sau grade aici...tu erai ala care vorbea de respect dar acuma incepi cu grade si masuri, zici cuvinte care nici tu nu le intelegi.

Edit: Cam deviem....
Sa revenim la ce a zis Mela: ce treaba are comunitatea asta cu ce sa intamplat pe alta comunitate, si cu faptul ca aia au intrat pe alt canal si nu au intrat peste tine ,pe canalul tau, ca sa te deranjeze ?

Madalin
Silver Member
Silver Member

Mesajde Madalin » 04 Iul 2011, 13:21

chiar asa , antiq de ce a luat atunci ban permanent ? vad ca se ocoleste problema asta... sa fie oare ceva personal? ca pe urma si pe mine m-ai banat cand am cerut explicatii pe admin_chat ( fiind admin atunci ) cu referire la banarea lui . aici intervine regula aia pe care a adus-o iar Mykutz in discutie ( reimprospatand topicurile cu Regulamente ) cu banarea altui admin.
ai banat 2 oameni cu functii fara un motiv intemeiat . si nici macar avertisment nu ai luat ... ce sa mai zic de suspend sau downgrade.
Dar cred ca odata cu venirea verii s-a impus urmatoarea regula: cine greseste da berea in seara asta !
MOTIVELE PERSONALE ≠ comunitate

Share This

Înapoi la “Pareri si Sugestii”