Cumpara produse romanesti pentru igiena personala

Cumpara produse romanesti daca doresti o tara prospera. Desteapta-te romane!
Romeo
Administrator
Administrator

Cumpara produse romanesti pentru igiena personala

Mesajde Romeo » 26 Ian 2016, 19:00

Găsim pentru toate produsele străine alternativă cu produse românești pentru igienă personală.
Vă rog punctual să menționați produse românești de calitate pe care le găsiți la magazine și le recomandați ca alternativă.
Eu am găsit următoarele produse românești de îngrijire personală și curățenie (toate de la firma românească Farmec):
Image
- săpun, am găsit săpun lichid produs de Farmec "Gerovital Pure Glycerin" și "Gerovital Pure Antibacterian", există o gamă variată de produse cu preț între 5 Lei și 11 Lei... până acum foloseam săpun Dove, acesta este produs de compania anglo-olandeză Unilever.
- gel de duș, am ales "Gel de duș revigorant Gerovital H3 Men";
- șampon, există o gamă largă la Farmec, eu am ales "Șampon regenerant Gerovital H3 Men", iar pentru mama un șampon împotriva căderii părului "Şampon anticădere 350 ml" ... până acum foloseam produse de la compania americană Procter & Gamble Co, cum ar fi șampon Wash and Go sau Head and Shoulders;
- gel de păr, am ales "Gel de păr MEN, FIX IT!" ... până acum foloseam Taft de la producătorul german Schwarzkopf and Henkel;
- spumă de ras, am ales "Spumă de ras Gerovital H3 Men" ... până acum foloseam Gel de ras de la Nivea produs de firma germană Beiersdorf AG;
- detergent, am ales "Nufăr detergent automat capsule";
- antiperspirant, am ales "Deodorant Gerovital H3 Men - Seductive";
- pastă de dinți, am ales "Aslamed pastă de dinţi pentru dinţi sensibili" ... până acum am utilizat pastă de dinți Sensodyne produsă de compania britanică GlaxoSmithKline plc (GSK) sau pastă de dinți Colgate produsă de la compania americană Colgate-Palmolive;
- apă de gură, am ales "Aslamed apă de gură cu extract ecocertificat de muşeţel, clorhexidină şi argilă specială" ... până acum am utilizat Listerine de la compania americană Johnson & Johnson.
- produse cosmetice pentru femei (creme corp, creme mâini, creme demachiante, etc. pentru mama, sora mea și prietena mea): Lapte corp hidratant și emolient, Doina Clasic lapte nutritiv vitaminizant, Doina - Cremă nutritivă vitaminizantă, Lapte vitaminizant demachiant, Doina Pure & Soft lapte hidratant tonifiant).
Am dat comandă online pe site-ul oficial FARMEC.RO, un magazin online foarte bine pus la punct. Prețurile sunt accesibile, pentru 20 de produse trebuie să plătesc 220 de Lei. După ce voi utiliza produsele, voi reveni cu o părere, dar sunt sigur că toate produsele Farmec sunt produse de calitate.
Am mai vrut să comand dar nu era pe stoc soluție "Nufăr desfundat țevi si chiuvete" tot de la Farmec ... până acum am utilizat "Gel hidraulic desfundare tevi Mr Muscle" produsă de compania americană S.C. Johnson & Son.
Pentru curățat în bucătărie sunt foarte bune (zice mama) produsele din gama Triumf de la Farmec: Triumf Veselă, Triumf Cuptoare, Triumf Aragaz.
Am văzut că există soluție curățat geamuri "Nufăr Verde Geamuri" și soluție curățat lemn-parchet "Nufăr Lemn Parchet" ... până acum utilizam pentru curățat parchet soluția "Mister Proper" produsă de compania americană Procter & Gamble Co.
Ultimele produse menționate nu erau disponibile pe site dar sigur că le voi găsi în supermarket.
Iată că avem o parte din produse românești ca alternativă la produsele străine, aștept să veniți și cu alte produse românești pentru aceiași categorie de utilizare.
Și după cum am spus mai sus, iată în următoarea poză cum era dotă baia mea doar cu produse de igienă personală străine și produse de curățenie străine (la care trebuie să renunțăm):
Image
Dar este timpul să acționăm și să cumpărăm produse românești, produse românești de igienă personală cât și produse românești de curățenie.
Iată cum arată comanda mea de produse românești de pe magazinul online de produse românești igienă personală Farmec:
Baia mea arată mult mai bine cu produsele românești iar calitatea produselor românești este excelentă, folosiți cu încredere produse românești! Este un prim pas de implicare la progresul economiei țării.
Image
Image
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Share This

felicia.frigioiu
Utilizator Inregistrat
Utilizator Inregistrat

Re: Cumpara produse romanesti pentru igiena personala

Mesajde felicia.frigioiu » 08 Feb 2016, 21:59

Alt brand romanesc de cosmetice este Pell Amar de la Pell Amar Cosmetics SRL din Băile-Balta Albă, jud. Buzău​, ROMÂNIA.
Nu le-am vazut in supermarket, doar prin farmacii, au si magazin online pellamar.com

In ceea ce priveste vestimentatia, gasim un alt brand romanesc destul de reusit: Poema.
Hainele sunt fabricate in Craiova, se pot achizitiona de pe site poema.ro, dar au si magazine in Sun Plaza si AFI.

Din cate am inteles ar avea un brand si pentru vestimentatie barbati: Musse.

Share This

Înapoi la “Cumpara produse romanesti”