Cristian Boureanu disciplinat de un politist

Filmuleţe haioase, comice, filmuleţe din lumea gaming-ului.
Romeo
Administrator
Administrator

Cristian Boureanu disciplinat de un politist

Mesajde Romeo » 16 Iun 2017, 02:07

Cristian Boureanu a fost facut KO de un politist dupa ce a fost prins in stare de ebrietate severa la volan si a reactionat cu un limbaj vulgar si violenta.
Cristian Boureanu a dovedit o totala lipsa de respect fata de organele de politie.
Acest individ se considera mai presus de lege... de parca daca ai bani (si aceia obtinuti pe cai dubiose...) esti superior fata de ceilalti.
Respect pentru politistul care i-a aplicat lui Cristian Boureanu o lectie de disciplina.

Da, nu trebuia să ajungă la pumn, situația trebuia rezolvată de la început cu un glonț...
Sau poate șmecheria/hoția/nesimțirea/banii sunt superioare legilor și organelor de ordine?!
Apropo, dacă omora niște copii pe trecerea de pietoni oare ce pedeapsă primea la proces, câți ani cu suspendare?...
Hoții și mafioții nu trebuie tratați cu "mănuși".
Cristian Boureanu la sectia de politie intr-o sedinta de concentrare...
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Share This

caNdy
Administrare si dezvoltare CS:GO / CS1.6 / TS3

Re: Cristian Boureanu disciplinat de un politist

Mesajde caNdy » 16 Iun 2017, 11:22

Inteleg totul a fost vina lui ... dar gaboru care ia dat KO a fost frumos din partea lui ?? Eu in cazul de fata daca eram in locul lui chit ca intram la puscarie dar si el dupa mine, la autoaparare se foloseste echipamentul dat de MAE nu pumnul ( baston spray pistol etc... ).
Imagine
Romeo
Administrator
Administrator

Mesajde Romeo » 16 Iun 2017, 12:49

Candy, deci un glont ar fi fost suficient nu? :D
so|
V.I.P.
V.I.P.

Mesajde so| » 16 Iun 2017, 14:49

Faza cu genunchiul in coa*e eu o consider atac, iar raspunsul trebuia sa fie o mama de bataie, o imobilizare si incatusare imediata si dus la sectie.
Sunt satul de astfel de cacati. Cum sa cercetezi astfel politistul, pt ca s.a aparat si si.a facut datoria ? Dar asta e romania cu rrrr mic
"Iubesc sa fumez un cui
Ca sa ma duca fix la Dracu sa ii dau si lui."-Uzzi
caNdy

Mesajde caNdy » 16 Iun 2017, 16:36

Romeo scrie:Candy, deci un glont ar fi fost suficient nu? :D

Am dat exemple Romeo avea echipament in doatre spary sa il imobilizeze colegii ca sa il incatuseze etc solutii erau destule. Cum vine asta platit pe banii mei sa imi afecteze 7 dinti ?

@ Omu era beat se poate intampla la oricine faze de genu dupa un pahar in plus.

@ Da de traim in Romania rusinea europei coruptii coruptilor si groapa de gunoi a europenilor RUSINEEE.

@ Exemplu Franta un caz asemanator colegii au sarit pentru a imobiliza individul nu pentru al paraliza sau baga in spital ( mentalitate diferita ).
Imagine
mykutz
Administrator
Administrator

Mesajde mykutz » 16 Iun 2017, 17:21

la cate umilinte a rabdat politistul : injuraturi, de morti,de familie,ca te dau afara din politie ( sursa sigura ) , mana prinsa in usa ( vezi cum ii curge sange din deget inainte de sutul in oua ) , sutul propriu zis . cand s a apropiat amenintator de politist......tu ca om cat sa mai induri ?

legitima aparare ! + 30 zile arest la BOUreanu este decizia corecta

In alte tari te si impusca....daca comentai atata :-ss
Imagine
Romeo
Administrator
Administrator

Mesajde Romeo » 16 Iun 2017, 18:16

Corect Myktuz, dar la noi dacă ai bani și faci parte dintr-un grup de interlopi ți se pare că ești deasupra tuturor...
Nu trebuie să susținem asemenea specimene!
Legea trebuie să fie egală pentru toți iar organele de ordine trebuie respectate.
-=Sharky=-
Moderator
Moderator

Mesajde -=Sharky=- » 16 Iun 2017, 18:26

Parcă nu era el la volan, avea șofer când a fost oprit.
În al 2-lea rând, reacția a fost spontană, firească. Acționezi pe loc. Până scoți spray-ul, până îl îndrepți spre el, s-ar putea să rămâi de tot fără coșul cu ouă.
A acționat corect. Reacția polițistului ar fi fost exagerată dacă l-ar fi lovit și după ce a căzut (cum fac retarzii ăia de polițiști americani).
Pentru imobilizare, pot folosi lovituri cu membrele sau alte procedee de luptă corp-la-corp.
Când iei decizia de a ataca pe cineva (indiferent de calitatea persoanei) îți asumi și riscul de a te trezi lat pe asfalt sau printre sfinți.

Singurul lucru pe care-l consider greșit este că nu l-au reținut imediat după ce au luat decizia de a-l acuza de ultraj (când înjura și după ce i-a strivit degetul în ușă).

Din punctul meu de vedere, în toată interacțiunea asta, momentul de toată jena a fost acela în care a ajuns superiorul agenților la fața locului. Agenții i-au spus ce s-a întâmplat, ce a făcut distinsul domn, iar reacția tablagiului a fost: "Eu nu cred așa ceva".
mykutz
Administrator
Administrator

Mesajde mykutz » 16 Iun 2017, 18:49

Da multora le era frica sa intervina , erau 6-8 politisti , cel implicat si unul de filma , in rest , toti erau de umplutura

Oricum fara mers la tribunal nu scapa toti cei implicati....pt ca boul a depus reclamatie direct la Parchet impotriva tuturor politistilor

Totusi pacat ca nu era la volan...era si mai bine pt el >:)
Imagine
caNdy

Mesajde caNdy » 16 Iun 2017, 19:57

Ok va inteleg dar de ce nu a intervenit politia imediat dupa ce a fost lovit in OUA ? A trebuit sa dea si el replica si apoi sa intervina si ceilalti ? Se putea evita chestiile astea dar nu s-a vrut ......

@Cat despre Boureanu isi merita soarta acum numai conteaza ca era beat sau treaz legea este scrisa pentru toti.

@Nu sunt de acord ca orcine din MAE sa loveasca un civil ( pentru ca sunt platiti din banii nostri ).

PS: mykutz adica umplutura? daca e asa ce cauta cu uniforma politiei romane ?
Imagine
-=Sharky=-
Moderator
Moderator

Mesajde -=Sharky=- » 16 Iun 2017, 20:31

A intervenit imediat chiar cel care a fost lovit. Cei din spate nici nu cred că au realizat pe moment ce s-a întâmplat.

Și polițiștii contribuie cu taxe și impozite la stat ca oricare alt cetățean. Sunt și banii lor în buget. Asta n-are nicio relevanță oricum. Indiferent de calitatea pe care o are o persoană, e firesc să aibă dreptul de a acționa în legitimă apărare. I-a aplicat o singură lovitură. Pentru unii e suficient, alții nici nu-l simt. Nu ai cum să controlezi exact forța loviturii. Atacul a fost injust, iminent, prin surprindere, reacția nu a fost exagerată, s-a oprit când respectivul nu mai reprezenta un pericol etc. Are toate elementele specificei situației în care poți acționa în legitimă apărare.

Se putea evita situația dacă acționau cum am spus eu, să-l rețină imediat după ce au luat decizia de a-l acuza de ultraj. Se putea evita sitați și dacă respectau întocmai procedura care spune că unul dintre agenți trebuie să supravegeze din lateral persoana în timp ce colegul verifică documentele și să intervină ferm dacă respectivul se apropie într-o manieră amenințătoare de colegul său. Cu alte cuvinte, trebuia pus la pământ încă de când s-a dus să-i duhnească în nas agentului.

Share This

Înapoi la “Filmuleţe”