Campionul Juventus, "7 la rând!"

Discuţii, sfaturi, meciuri.
Lonecai
Utilizator Inregistrat
Utilizator Inregistrat

Campionul Juventus, "7 la rând!"

Mesajde Lonecai » 15 Mai 2018, 04:53

Cele două curse ale serii au fost încheiate. Napoli bate Sampdoria 2-0, datorită obiectivelor de la Milik si Albiol, dar Blues încă dispare - și de data aceasta definitiv - Scudetto de vis.
Juventus a remizat 0-0, de fapt, la Roma, iar punctul este suficient pentru Bianconeri, ridicandu-se la 4 și, prin urmare, sunt mostre din Italia pentru a șaptea oară consecutiv.

Imagine

Campionul Juventus =D> , post de lungă durată pe Instagram pentru Marchisio
Că postul cu care Claudio Marchisio a dorit să majorete pentru câștigarea Scudetto Juventus, al șaptelea într-un rând nu este :? ușor de realizat, ceea ce am făcut, dar în spatele acestor șapte titluri de liga c? Este tot ce ființă.
Un campionat nu este câștigat în luna august și nici măcar în decembrie, dar este construit zi de zi.
De aceea aș vrea să spun că acesta este scudetul unui întreg popor. Din cei care fac sacrificii, cei care nu renunta niciodata, cei care nu iau niciodata nimic de la sine, a carui culoare le-a impresionat in piele. Am repetat-o ​​pe tot parcursul sezonului, acesta este un campionat pe care l-am câștigat cu toții.

Imagine

Aici este cartea de aur actualizată a Cupei italiene.
2018: Juventus
2017: Juventus
2016: Juventus
2015: Juventus
1995: Juventus
1990: Juventus
1983: Juventus
1979: Juventus
1965: Juventus
1960: Juventus
1959: Juventus
1942: Juventus