Despre Referendum 2018

Discuţii, întrebări, probleme din viaţa de zi cu zi le puteţi discuta aici.
Romeo
Administrator
Administrator

Despre Referendum 2018

Mesajde Romeo » 07 Oct 2018, 23:55

Verisoara mea care este in Germania a fost la vot acolo, sa spuna DA pentru Referendumul pentru familie, precum multi dintre romanii din Diaspora.
Iată ce mi-a scris după aflarea rezultatului, avand în vedere că trăiește acolo de câțiva ani buni:
Mi-e sila de toti incuiatii. Se cred toti destepti, dar nu-si dau seama cat sunt de incuiati! Lasa, ca o sa-i vedem atunci pe toti desteptii cu copiii de mana, cand o sa-i intrebe de ce se saruta barbatii sau femeile, de ce se tin de mana, de ce au unii copii doi tati sau doua mame. Eu am vazut asta aici si nu m-am acomodat cu imaginea. Tinerii din Romania cu care am vb nu s-au dus la vot, ca ei cred ca e o inselatorie. S-au dus batranii din sat sa incerce sa le salveze sufletul si inocenta copiilor. Ce rusine, sa-ti imaginezi ce o sa le raspunzi copiilor la asemenea imagini nenaturale in viata. Ma infurie pe de o parte nepasarea unora, care spun ca nu e treaba lor ce fac homosexualii, iar pe de alta parte, cei moderni din Romania de azi, care fie au vreo cunostinta homosexuala, fie au vazut. Insa ce vad ei acum in Romania este inca in limitele bunului simt, pt ca exista o retinere a homosexualilor intr-o tara, care inca vede cu ochi rai asa ceva.
Ce nu stiu romanii, este ceea ce ii asteapta in anii urmatori. Pt ca cei de la LGTB nu se vor lasa. Vor drepturi.
Eu de 13 ani in München, am vazut zilnic imagini, pe care inca nu le pot digera ca adult.
Am vazut si privirea bulversata a copiilor de care aveam grija, cand au vazut doi barbati tinandu se de mana. Cu toate ca acesti copii cunosc asta, tot soc este pt ei vazand cu ochii lor ceva ce nu e natural. E impotriva naturii sexul intre acelasi gen, e impotriva naturii sa se numeasca familie doi barbati sau doua femei. Am auzit si cum se simte un copil in asa o familie. Cum ii e rusine sa si aduca prieteni acasa, pt ca tatii lui fac misto cu tenta sexuala pe seama lor. Pt ca un poponar, tot poponar e si cand are copil.
Romanii inca nu au vazut poponari, care au adoptat bebelus, din samanta proprie, pe care l-au folosit sexual, incat la 3 ani copilul credea ca asa e normala viata.
Nu te ai scarbit deja de ce ti spun?
Toata viata acestor oameni se invarte in jurul sexului, poti sa spui ca sunt obsedati de sex. E normal asta?
Eu aveam doua cliente babe, care se dadeau la mine. Inchipuie-ti si tu. Am avut coleg poponar, care toata ziua avea expresii cu aluzii sexuale la tot ce misca masculin.
Uita te la documentarul Sodom pe youtube. Si nu e ceva politic, asa cum insinueaza unii si cum s-a boicotat si acest referendum in Romania. E realitatea!!
Accept libertatea fiecaruia, insa nu accept legalitatea anormalitatilor. Nu poti sa educi copii ca e normal asa ceva, acceptand chiar si casatoria si adoptia.
Iar cromozomul ala natural, care se spune ca sta la baza homosexualitatii, este extrem de rar, intr un procent mic. Ce se intampla acum e pur si simplu Trend! E la moda sa fii lesbiana sau homosexual.
Toti homosexualii, pe care i am cunoscut, au devenit asa pt ca e mai misto sa fii diferit. Sau dupa deceptii in dragoste.
Si crede ma, ca nu a trecut zi la servici sa nu am clienti anormali. De la travestiti,pana la babe lesbiene...
Abia astept sa aud pe prietenii mei din Romania, care nu s au dus azi la vot ca iubirea nu se voteaza, cand o sa i traga copiii socati de mana sa i intrebe de ce barbatii se tin de mana, se saruta, se imbraca in femeie.... Si cum o sa le vina copilul intr o zi acasa la maturitate sa le spuna ca si au dat seama ca sunt homosexuali. Scuze ca ti am scris asa mult, sunt furioasa. Rusine sa ne fie! A reusit o minoritate cu inclinatii sexuale impotriva naturii umane sa manipuleze un popor! Si ne mai credem si popor istet!
Abia astept sa vad reactia verisoarelor mele in anii urmatori, cand le cresc copiii si or sa cunoasca realitatea in carne si oase, nu din auzite.
Sa fie si ele obligate sa vada paradele obscene ale LGTB in toate oraselele, pt ca ei isi arata drepturile incercand sa se infiltreze in toate vietile.
Si tot aceasta minoritate a reusit sa intoarca un popor impotriva Bisericii, nascand ura cu ocazia referendumului.

Diaspora a votat mereu ce trebuie, dar în țară este un electorat nepăsător.
Votul este principalul avantaj al democrației. Votul este o obligație morală.
Din cauza absenteismului a ieșit cu brio psd-ul la locale și parlamentare...

Articol propus spre revizuire în Constituție:
Art. I. - Alineatul (1) al articolului 48 din Constituția României, revizuită prin Legea nr. 429/2003, aprobată prin referendumul național organizat în zilele de 18-19 octombrie 2003 și republicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 767 din 31 octombrie 2003, se modifică și va avea următorul cuprins:

(1) Familia se întemeiază pe căsătoria liber consimțită între un bărbat și o femeie, pe egalitatea acestora și pe dreptul și îndatorirea părinților de a asigura creșterea, educația și instruirea copiilor.

Apropo, Bucovina este STRAJA - Suceava pe primul loc la prezență la vot - 30,67 %
Partidul USR si-a aratat adevărata față la acest referendum.
Președintele României a mers la vot în ultimele ore și nu mi-a provocat cea mai mare dezamăgire.

Imagine
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Share This

Share This

Înapoi la “Viaţa de zi cu zi”