Ce este Proof Of Stake?

Informatii Istorice Culturale Literare Artistice Stintifice
Romeo
Administrator
Administrator

Ce este Proof Of Stake?

Mesajde Romeo » 19 Dec 2018, 00:08

Criptomoneda WebDollar urmeaza sa implementeze un hibryd cu 66.66% PoS (Proof Of Stake). Iata cateva raspunsuri de la membrii activi din comunitatea cripto WebDollar:
Proof of stake=Dobândă primita în funcție de suma de pe o adresă de WEBD, adresă pe care se mineaza în continuare.
Romica Z.
Sigur că există multe aspecte pozitive despre POS, cum ar fi securitatea, pentru a preveni anularea și a mea cu portofelele mari pe care să le împărtășiți comunității (stil Robin Hood).
Dar, în opinia mea, POS este o nouă tendință care urmărește să descurajeze oamenii să investească în construirea de hardware pentru un singur loc de muncă - minerit -
și, mai important, să-i facem pe cei care au investit deja în hardware să le vândă înapoi sau să schimbe miniere altă monedă care are algoritmul POW. Cred cu tărie că POS ne face să scăpăm puțin de la
ce miniere este și despre ce a fost cripta (Pentru a folosi mașini puternice pentru a face calcule complexe pentru a găsi un bloc).  Dar aceasta este gândirea țărănească :))
Vlad T.

Share This

Share This

Înapoi la “Informaţii generale”