Credeti ca in timp va exista o singura moneda virtuala?

Informatii Istorice Culturale Literare Artistice Stintifice
Romeo
Administrator
Administrator

Credeti ca in timp va exista o singura moneda virtuala?

Mesajde Romeo » 20 Dec 2018, 01:30

Despre posibilitatea existentei unei singure criptomonede la nivel global, raspunsuri de la membrii comunitatii WEBD:
Cred ca va exista in 20-30 de ani. Nu neaparat o moneda universala, ci un sistem de conversie automata unde sa mergi cu un terminal de genul unui stick usb si sa realizezi plati.
Stefan C.
Va exista o banca mondiala și un guvern mondial, nu va fi doar o moneda virtuala, vor exista câteva monede virtuale, câte una pe zonă , continent.
Matei M.
Cred că odată cu crypto s-a deschis o cutie a Pandorei privind banii, in sensul că în viitorul nu foarte îndepărtat vor exista monede utile adoptate de mulțime, monede ale unor corporații, și/sau companii foarte mari ale unor guverne, iar schimbul va fi liber prin câteva platforme acreditate la nivel mondial.
Adrian T.
Eu cred, ca in timp vor fi mai multe monede virtuale. In timp, cred ca multe state vor adopta moneda lor virtuala, pentru a echilibra pierderea din fiat. Astfel se va folosi la nivel global, doar vor schimba paradigma exchange-lui...dar va avea un minus major, controlul, cand vei schimba pe un crypto centralizat!
Cristi

Share This

Share This

Înapoi la “Informaţii generale”