Criptomoneda viitorului este din Romania

Informatii Istorice Culturale Literare Artistice Stintifice
Romeo
Administrator
Administrator

Criptomoneda viitorului este din Romania

Mesajde Romeo » 10 Iun 2018, 00:39

Informaticianul și inventatorul român Ionuț Alexandru Budișteanu prezintă criptomoneda WebDollar și avantajele/îmbunătățirile față de criptomoneda Bitcoin.
Criptomoneda viitorului - WebDollar - are la bază o echipă de dezvoltatori din România.
Este o criptomonedă invotoare, este revoluția în domeniul criptomonedelor.
Fără descărcare, fără instalare, fără înregistrare, blockchain propriu, echipă foarte bine pregătită de dezvoltatori, transparență din partea dezvoltatorilor, simplitate în utilizare, nu are ICO, se minează din browser, ușor de integrat în diferite aplicații, rezistent la ASIC, neprietenos cu GPU... în continuă dezvoltare și perfecționare... cryptocurrency of the future!

Romeo
Administrator
Administrator

Re: Criptomoneda viitorului este din Romania

Mesajde Romeo » 18 Ian 2019, 13:07

Bună dimineața, abia m-am trezit, stau pe plaja undeva la soare cu frumoasa mea iubita si urmeaza sa dam o tură cu noua achiziție, o mașină peste 100 mii.
Am decis să încep dimineața cu un MULTUMESC si bravo ma băieți.
Eu inca de la inceput am stiut cat de puternic va fi Webdollar.
Numai numele este excepțional usor de pronunțat...ceva simplu.
Apoi ....am auzit de Budisteanu...Păi ce pot spune ...fondatorul Webdollar pe lângă reușitele in doar cei 24 ce ani si fiind i 2013 cel mai influent tânăr din lume...eu nu vad poze decat prin Arabia Saudită....NASA...Parlamentul European...Adică peste tot pe unde au lo e evenimente importante .
Mai stiu ca el nu a cerut 1 $ pentru proiect si nici o altă finanțare adică aici e vorba de pasiune.
Avem o comunitate crescută natural si frumoasa....oameni din ce in ce mai implicați.
Tehnologia la baza deși scrisa de la 0 Este top 20 , dar multi nu vad acest lucru .
Te intreb Budisteanu...de ce naiba ni ai poze si tu in Bamboo sau locații d-astea?
Pe de altă parte ...Webdollar a fost inventat o singură dată în viață mea Cu siguranta ca si Bitcoin ...cineva nu mai poate inventa ceva identic plus...ca sunt atat de bucuros că s-a inventat in decursul vieți mele ...Păi de ce nu sunteti recunoscători?
Așadar băieți FELICITĂRI pentru tot ce ati împărtășit cu noi avem datoria doar sa susținem si sa ne implicam iar cei care nu vor nu au nici cea mai mica datorie față de noi, dar macar nu mai încercați să puneți bete pentru ca oricum rezultatul va fi unul dorit .
Dacă vom continua in felul asta ....Webdollar va depăși limita noastră impusă in cap ...Trebuie doar sa avem viziune si atat .
Poate conteaza foarte mult pentru comunitatea Webdollar un simplu "bravo ma băieți " cu siguranță toți care citiți acum aveti de castigat de pe urma proiectului...
Felicitări Alexandru Budisteanu, Alexandru Panait
Tin sa mentionez ca prima parte cu plaja si masina aia scumpa va fi la anul datorita Webdollar.
Va doresc o zi frumoasa...
Ar fi mai frumos pentru toți sa începem ziua cu un MULTUMESC si un zâmbet pe buze ...peste 6 luni nici nu ar mai conta daca x a avut ce a de zis la adresa lui y in dimineata asta.
John Smith
Romeo
Administrator
Administrator

Mesajde Romeo » 04 Feb 2019, 16:58

Hybridul PoS 66,66% + PoW 33.33% a fost implementat cu succes la criptomoneda viitorului WebDollar.
10 block-uri se minează PoW (puterea de procesare face diferența) iar 20 block-uri se minează PoS (cel mai mare portofel face diferența).
Acum se lucrează la stabilizarea cod-ului de minare în Pool în condiții de hybrid.

Citiți și următoarele articole:

Ce părere aveți despre impozitarea veniturilor din criptomonede?

Ce preț va avea WebDollar la prima listare?

Ce este Proof Of Stake?

Ce determină valoarea unei criptomonede?

Ce metodă de promovare este eficientă pentru mass adoption?

Credeți că va exista o singură monedă virtuală?
SENSEI !
Affiliated With Hustlerz
Affiliated With Hustlerz

Mesajde SENSEI ! » 08 Feb 2019, 21:13

Romeo ce parere ai de listarea webdollar pe https://gymbase.io/ ?
A tranzactionat cineva cu ei pana acum ?
Bine ai venit pe RomeoNebunie.net !
Daca ai ales sa te enervezi ...ai nimerit unde trebuie !
Adauga serverul la favorite si vei regreta mai tarziu !
Romeo
Administrator
Administrator

Mesajde Romeo » 08 Feb 2019, 21:48

Este pozitiva aparitia acestui exchange, iată de ce:

1. Dovedeste ca proiectul este curat - nu exista monopol, nu urmeaza reteta unui ICO, este cu adevarat opensource;
2. Cu atat mai bine ca este un exchange micut, crestem impreuna (unul mare nu se agita pentru o criptomoneda noua, din contra o si taxa colosal pentru listare);
3. Acel exchange/proiect are deja o retea de urmaritori, nu se pleaca chiar de la zero.
4. Orice expunere/implementare din exterior nu poate decat sa creasca notorietatea/valoarea.

In concluzie, face parte din cursul natural si sanatos de evolutie WebDollar.

Proprietarul exchange-ului a fost foarte prietenos/comunicativ, chiar a cerut permisiunea dezvoltatorilor să listeze WebDollar, după ce a primit undă verde a reușit tehnic în câteva ore.
Da, am testat împreună cu cei mai activi membrii din comunitatea WebDollar și funcționează toate operațiunile (înregistrare, depunere, listare, extragere).
Romeo
Administrator
Administrator

Mesajde Romeo » 11 Feb 2019, 14:21

Urmează să fie listat și pe un CryptoExchange din Top 15 CMC (Cryptocurrency Market Capitalizations).
Unul dintre cele mai mari CryptoExchange din lume - p2pb2b.io
SENSEI !
Affiliated With Hustlerz
Affiliated With Hustlerz

Mesajde SENSEI ! » 11 Feb 2019, 14:34

Romeo scrie:Curând urmează să fie listat și pe un CryptoExchange din Top 15 CMC (Cryptocurrency Market Capitalizations)!

Unul dintre cele mai mari CryptoExchange din lume - p2pb2b.io

\:D/ \:D/ \:D/ =D>
Bine ai venit pe RomeoNebunie.net !
Daca ai ales sa te enervezi ...ai nimerit unde trebuie !
Adauga serverul la favorite si vei regreta mai tarziu !
Romeo
Administrator
Administrator

Mesajde Romeo » 12 Feb 2019, 13:36

În primă fază exchange-ul gymbase.io a dat posibilitatea de schimb WebDollar (WEBD) cu Ethereum (ETH).
Apoi au urmat câteva modernizări privind serviciile tehnice (trecerea pe găzduire azure, etc) și iată că de azi au implementat și schimbul WebDollar (WEBD) cu Bitcoin (BTC).
Imagine
Așteptăm listarea pe p2pb2b.io, momentan am observat câteva intrări în mentenanță a site-ului.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Romeo
Administrator
Administrator

Mesajde Romeo » 17 Apr 2019, 23:28

După listarea criptomonedei pe primele două exchange:
Criptomoneda WebDollar pe exchange gymbase.io
Criptomoneda WebDollar pe exchange p2pb2b.io
Iată că Vineri, 19 Aprilie, 2019, urmează listarea pe al treilea exchange:
Criptomoneda WebDollar pe exchange bitrabbit.io

Înapoi la “Informaţii generale”