Cumpara WebDollar cu plata prin transfer bancar

Informatii Istorice Culturale Literare Artistice Stintifice
Romeo
Administrator
Administrator

Cumpara WebDollar cu plata prin transfer bancar

Mesajde Romeo » 29 Aug 2019, 16:05

Cum poți cumpăra criptomoneda românească WebDollar plătind prin transfer bancar (ordin de plată)?
1. Intră pe site-ul oficial webdollar.io;

2. Descarcă portofelul autogenerat;

3. Salvează portofelul și adresa de portofel pe un stick sau atașează-le pe un email bine securizat;

4. Realizați un cont pe un exchange de unde se pot cumpăra criptomonede cu plată prin transfer bancar, recomand platforma BitMahavi;

cumparare-webdollar-prin-transfer-bancar-bitmahavi.jpg

5. Încărcați contul BitMahavi cu suma dorită (se convertește automat din Lei în Euro dacă nu aveți direct cont bancar în Euro) prin transfer bancar;
În următoarea imagine am încărcat 120Euro dintr-un cont Raiffeisen Bank în lei și s-a făcut conversia automat în Euro. Atenție mare să respectați cu atenție instrucțiunile de depunere (număr cont, nume beneficiar, adresă, sumă, număr de referință).

plata-prin-transfer-bancar-istoric-plati-banca.jpg

6. După 1-2 zile lucrătoare veți primi în contul de pe platforma BitMahavi suma depusă în Euro.
În cazul meu a durat mai mult pentru că am depus înainte de weekend.
Veți fi notificați și printr-un email privind încărcarea contului.

cont-platforma-bitmahavi-incarcat-cu-euro-pentru-cuparare-webdollar.jpg

Despre platforma BitMahavi:
- Departamentul de suport este foarte prompt;
- Am reusit sa fac fără probleme schimbul din Euro în ETH și apoi retragerea de ETH;
- Platforma este foarte prietenoasa și securizată;
- Operatiunile se derulează rapid.

7. Încă nu este implementată pe platforma BitMahavi și criptomoneda WebDollar (este în lucru acest aspect) așa că am convertit în criptomoneda ETH;
platforma BitMahavi are si o retea de bancomate de unde se pot cumpara criptomonede WebDollar direct cu plata la bancomat.

8. Transfer din BitMahavi pe exchange BitRabbit.io de unde se poate cumpăra WebDollar cu ETH.

transfer-din-bitmahavi-in-bitrabbit-pentru-cumparare-webdollar.jpg

9. Accesăm exchange BitRabbit.io unde vom verifica soldul de ETH (Ethereum);

10. Convertim din ETH (Ethereum) în WEBD (WebDollar);

11. Transferăm din portofelul WebDollar de pe exchange BitRabbit în portofelul personal (salvat la pasul 3);

schimb-webdollar-ethereum-transfer-exchange-portofel.jpg

12. Poți mina PoS (Proof of Stake) cu o dobândă de peste 40% pe an;

13. Poți cumpăra produse cu criptomoneda WebDollar sau poți plăti servicii cu criptomoneda WebDollar.

Sper să se listeze cât mai repede WebDollar pe platforma BitMahavi ca procedura de cumparare să se încheie la punctul 7.

Înapoi la “Informaţii generale”